Orange Multi Mobile - mobilne gry multiplayer

Orange Multi Mobile - mobilne gry multiplayer
05.02.2010 16:25
Orange Multi Mobile - mobilne gry multiplayer
Kira Czarczyńska
Kira Czarczyńska

Szczerze mówiąc, kiedy dostałam na maila informację, że sieć Orange zrobiła serwis z mobilnymi grami multiplayer, nastawiłam się automatycznie negatywnie. Obawiałam się trochę, że zobaczę coś na kształt RPG-podobnych tworów, tyle, że obciętych do możliwości telefonów komórkowych

Na szczęście operator tak daleko nie poszedł i oferta obejmuje proste gierki logiczne, w które faktycznie przyjemnie może być pograć... "po sieci"?

Na szczęście operator tak daleko nie poszedł i oferta obejmuje proste gierki logiczne, w które faktycznie przyjemnie może być pograć... "po sieci"?

Serwis Multi Mobile to pierwsza w Polsce platforma mobilnych gier multiplayer na telefon komórkowy - z transferem danych za darmo. No, częściowo przynajmniej, bo bez opłat można daną grę testować zaledwie przez 3 dni - chociaż myślę, że dla tych gier ten okres akurat wystarczy, żeby sobie pograć. Później jednak dalsze rozgrywki można prowadzić dopiero po uiszczeniu opłaty 1 zł (+VAT) tygodniowo.

Do wyboru są obecnie cztery gry, do ściągnięcia po wysłaniu SMS-a:

  • Czołgi - SMS o treści \C\ pod numer 8066
  • Warcaby - SMS o treści \W\ pod numer 8066
  • Szachy - SMS o treści \S\ pod numer 8066
  • Gomoku - SMS o treści \G\ pod numer 8066

Jak możemy przeczytać na dedykowanej grom Orange stronie multimobile.orange.pl, nowy serwis usługowy charakteryzuje się kilkoma unikalnymi cechami:

  • brak opłaty za transmisje danych wykorzystanych do wspólnej rozgrywki (graj ile chcesz nie martwiąc się o koszty)
  • brak opłaty za pobranie gry (każda gra jest za darmo, dodatkowo nie płacisz za koszty transmisji danych wykorzystanych do jej pobrania)
  • najpopularniejsze gry sieciowe: Warcaby, Szachy, Czołgi, a wkrótce również Statki, Gomoku, Texas Hold'em i wiele innych

Oprócz tego użytkownicy mogą korzystać z internetowego i mobilnego serwisu społecznościowego z rankingami graczy, ich profilami oraz forami dyskusyjnymi. Wygląda więc na to, że Orange ma już przygotowany cały plan rozwoju nowej usługi.

Po krótkim sprawdzeniu stwierdzam, że wyszło to dużo lepiej, niż spodziewałam się po przeczytaniu lakonicznej notatki Biura Prasowego Grupy TP. Myślę, że jeżeli ktoś ma telefon w Orange - to warto spróbować ściągnąć którąś z gier i wypróbować, jak usługa działa w praktyce. Mi się podoba, czekam tylko na rozszerzenie oferty o inne tytuły.

Źródło: Biuro Prasowe TP

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)