Orange obawia się współpracy Nokii z Microsoftem?

Orange obawia się współpracy Nokii z Microsoftem?

Fot. na lic. CC; Flickr.com/by Salvatore.Freni
Fot. na lic. CC; Flickr.com/by Salvatore.Freni
Paweł Żmuda
17.02.2011 14:00, aktualizacja: 17.02.2011 15:00

Przedstawiciel Orange Jean-Paul Cottet w rozmowie z agencją Reuters stwierdził, że połączenie sił Nokii i Microsoftu może spowodować niechęć operatorów. Według Cotteta współpraca koncernów może wpłynąć na powstanie zamkniętego ekosystemu wokół platformy Windows Phone. Operatorzy zaczynają się bać?

Według przedstawiciela Orange jeszcze za wcześnie, by przewidywać szczegóły współpracy między Nokią a Micosoftem, jednak już teraz przedstawiciele jednej z największych sieci komórkowych w Europie zaczynają się obawiać przyszłości. Największym problemem może być pustka, jaka według operatora powstanie przed wprowadzeniem komórek Nokii z Windows Phone 7. Przedstawiciel sieci powiedział:

Wiemy, jakie telefony Nokii będziemy sprzedawać w pierwszej połowie bieżącego roku, jednak nie wiadomo, co będzie później.

W rozmowie z Reutersem Cottet przestrzegł Nokię przed obieraniem strategii podobnej do koncernu Apple.

Chcemy systemów, które są otwarte i pozwalają klientom na korzystanie ze wszystkich usług, a nie ekosystemów, które promują konkretną firmę. Użytkownicy zastanawiają się, dlaczego kupując tablet za 600 euro, nie mogą na przykład wyświetlić konkretnych stron internetowych tylko dlatego, że Apple nie chce obsługiwać Flasha.

Według zapewnień przedstawiciela sieci Orange zarówno Nokia, jak i Microsoft są szanowanymi koncernami, dlatego można dać im jeszcze chwilę czasu na sformułowanie konkretnej strategii.

Jeśli firmy zablokują użytkowników w zamkniętym systemie, trzeba będzie poszukać alternatyw, przestrzega Jean-Paul Cottet.

Źródło: electronista

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)