Orange: przebijemy ofertę Playa i T-Mobile!

Orange: przebijemy ofertę Playa i T-Mobile!

Orange
Orange
Mateusz Żołyniak
30.03.2012 18:00, aktualizacja: 30.03.2012 20:00

Po nowych ofertach Playa i T-Mobile z nielimitowanymi połączeniami czekaliśmy na odpowiedź Orange. Głos w tej sprawie zabrał rzecznik prasowy sieci, Wojtek Jabczyński, który zapowiedział przebicie Formuły 4.0 i T-Mobile frii.

Po nowych ofertach Playa i T-Mobile z nielimitowanymi połączeniami czekaliśmy na odpowiedź Orange. Głos w tej sprawie zabrał rzecznik prasowy sieci, Wojtek Jabczyński, który zapowiedział przebicie Formuły 4.0 i T-Mobile frii.

Jak można przeczytać w jednym z ostatnich wpisów na blogu rzecznika, Orange już zapowiada wprowadzenie oferty, która przebije nielimitowane połączenie i SMS-y do wszystkich. Wojciech Jabczyński (delikatnie mówiąc) śmieje się ze  sporu między Playem a T-Mobile dotyczącego tego, kto pierwszy wprowadził taryfy bez limitów minut i SMS-ów. Jest to komiczne, jak widać, nie tylko dla mnie, szczególnie że odnosi się do słów zacytowanych w kilku serwisach i kompletnie nie ma to znaczenia dla klientów sieci.

Play i T-Mobile kłócą się od wczoraj, kto pierwszy miał nową ofertę, a kto potem zrobił sobie z tego copy-paste. Nieprzesadnie to interesujące, chociaż jak sprawa trafi do sądu, może być ciekawie. Powoływanie świadków, biegłych telekomunikacyjnych, a może będzie konieczne skanowanie twardych dysków, przeglądanie poczty i zawiadomienie CBŚ.

Najważniejsza część wypowiedzi odnosi się jednak do odpowiedzi na Formułę 4.0 i T-Mobile frii. Zgodnie z przewidywaniami, Orange już pracuje nad ofertą konkurencyjną. Biorąc pod uwagę czas potrzebny na analizę rynku i przygotowanie nowości, wprowadzenie jej do sprzedaży powinno zająć pomarańczowemu operatorowi co najmniej kilka tygodni, co podkreśla również rzecznik sieci:

... jak odpowie teraz Orange. Bo to, że tak się stanie, nie ma żadnych wątpliwości! Mogę zdradzić, że nasz pomysł, nie będzie tylko marketingowym skopiowaniem wabika „tylko SIM” za 79 zł. Planujemy dać wam dużo więcej, ale nie zrobimy tego dzisiaj, czy jutro. Pracujemy na tym od kiedy dostaliśmy zadanie jak najlepiej zorganizować przeprowadzkę Serca i Rozumu do Orange ;-) Ofertę, dużo szerszą niż ze zryczałtowanym abonamentem i zaszytymi rozmowami no limit do wszystkich sieci...

Orange nie ma zamiaru udawać, że nic się nie stało. Oferta Playa sporo zmieniła na rynku i potrzebna jest mocna odpowiedź. Wierząc zapowiedziom Wojciecha Jabczyńskiego, będzie to coś więcej niż tylko oferta z nielimitowanymi rozmowami i wiadomościami SMS/MMS za stałą opłatę miesięczną.

Czy zatem można spodziewać się nowych taryf no limit z wielkimi pakietami danych lub kompleksowe ofert łączące również internet stacjonarny i telewizję? Trudno powiedzieć, co wymyśli Orange, ale cieszy mnie, że operator nie idzie na łatwiznę i nie ma zamiaru jedynie kopiować Formuły 4.0.

Nowa oferta Play po raz kolejny sporo zmieniła na rynku i popchnęła innych operatorów do działania. Znamy już odpowiedź T-Mobile, wiemy, że coś dużego planuje Orange, a co z Plusem? Na razie nie wiadomo, czy i kiedy zareaguje ostatni przedstawiciel W3.

Być może Plus przygotuje nową ofertę łączącą również zalety Cyfrowego Polsatu, jak telewizja czy wypożyczalnia materiałów VOD, o czym mówi się już od dawna. Z drugiej strony może okazać się, jak wspominał w komentarzach Raszlo, że ruch sieci będzie zaskakujący - kompletny brak reakcji na Formułę 4.0... ;)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)