Orange wprowadzi smartfony z Atomem i MeeGo!

Orange wprowadzi smartfony z Atomem i MeeGo!

Orange wprowadzi smartfony z Atomem i MeeGo!
Mateusz Żołyniak
05.03.2010 19:48, aktualizacja: 05.03.2010 20:48

Jeszcze w tym roku Orange ma wprowadzić do sprzedaży pierwsze urządzenia z procesorem Intel Atom, które będą działały pod kontrolą, zaprezentowanego na MWC 2010 w Barcelonie, systemu MeeGo. Wśród nich, obok netbooków i tabletów, mają pojawić się także smartfony.

Nowe urządzenia będą firmowo wyposażone w takie usługi sieci, jak Orange Maps czy Orange TV. Do tego, będą oferowały przygotowany specjalnie przez operatora interfejs, który ma w dużym stopniu ułatwić ich obsługę (oby tylko nie miał nic wspólnego z tymi, które poznaliśmy do tej pory...).

[url=http://komorkomania.pl/19044,aava-mobile-z-intel-atomem-najszybszy-smartfon-na-rynku-wideo]

Aava Mobile z Intel Atomem – najszybszy smartfon na rynku [wideo][/url]

Niestety, nie wiadomo jeszcze kiedy smartfony i tablety brandowane przez Orange mają pojawić się na rynku. Niemniej, na wspomnianej konferencji Nokii i Intela, przedstawiciele obu firm wspominali, że pierwsze urządzenia z MeeGo pojawią się pod koniec tego roku. Nie wiadomo również, kto będzie producentem

Wracając jeszcze, do nowej dystrybucji Linuxa, która jest połączeniem Maemo i Moblina (oparta na Fedora Core) dodam, że według Valtteri Halla z MeeGo Technical Steering Group już pod koniec marca rozpoczną się pierwsze testy systemu, które będą przeprowadzane na Nokii N900.

Szkoda tylko, że na dzień dzisiejszy Nokii nie planuje oficjalnej aktualizacji do MeeGo dla N900. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy OS zostanie już wydany, zapewne nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby zainstalować go na high-endowej Nokii.

Mam nadzieję, że plany Orange okażą się prawdziwe, a urządzenia z MeeGo zawitają także do Polski, gdyż wizja zaprezentowana przez Nokię i Intela jest bardzo interesująca.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)