Oryginalne miejsca w Warszawie na sesję zdjęciową

Oryginalne miejsca w Warszawie na sesję zdjęciową

Gdzie w Warszawie udać się na sesję zdjęciową?
Gdzie w Warszawie udać się na sesję zdjęciową?
Źródło zdjęć: © stock.adobe.com | pikselstock
27.01.2023 14:21

Ogromna popularność social mediów sprawiła, że coraz więcej osób poszukuje ciekawych, miejsc na sesję zdjęciową. Fotografią w plenerze zajmują się dziś już nie tylko profesjonalni fotografowie, ale także "zwykli" ludzie, którzy prowadzą prywatny profile na Instagramie i innych mediach społecznościowych, influencerzy, a także przedsiębiorcy promujący w sieci własną markę. Aby przeprowadzić sesję zdjęciową, wystarczy znaleźć ciekawe miejsca na mapie Warszawy, uzbroić się w smartfon z dobrym aparatem i ruszać w plener! Sprawdźmy, które miejsca w stolicy szczególnie warto odwiedzić.

Unikalna architektura stolicy i miejskie klimaty w obiektywie

Warszawa to duże, nowoczesne miasto, które nieustannie się rozwija. Na jej mapie nie brakuje zarówno historycznych zakątków i zabytkowych budowli, jak miejsc, w których czuć ducha nowoczesności. Tych ostatnich warto poszukiwać szczególnie w biznesowym centrum stolicy. Warszawa jest bardzo fotogenicznym miastem, w którym panuje typowo miejski klimat – warto wykorzystać jej fotograficzny potencjał do sesji modowych, wizerunkowych i biznesowych.

Jednym z zakątków stolicy, które szczególnie warto odwiedzić ze smartfonem lub aparatem jest Plac Europejski. Jest to nowocześnie zaaranżowana przestrzeń na Woli z fontannami, restauracjami i szklanymi witrynami, gdzie typowo miejskie, nowoczesne klimaty efektownie kontrastują z otaczającą plac zielenią. 

Kolejnym miejscem, które świetnie sprawdzi się na sesję plenerową w stolicy jest ulica Złota – miejsce położone w ścisłym centrum Warszawy i nie bez powodu uznawane za jedno z najbardziej fotogenicznych na mapie stolicy. Zdjęcia wykonane na środku ulicy, z Pałacem Kultury i Nauki w tle prezentują się bardzo ciekawie i nowocześnie, świetnie oddając miejski klimat na co dzień panujący w stolicy.

Na sesję w Warszawie warto zejść także… pod ziemię! Wystarczy wybrać się na jedną z nowszych, oddanych do użytkowania w ostatnich latach stacji metra, aby właśnie tam znaleźć ciekawe klimaty, które podkreślą wyjątkowy charakter zdjęć. Za najbardziej fotogeniczną stację warszawskiego metra jest uznawany Plac Wilsona. Doskonałym tło zdjęć będą także stanowiły stacje Centrum Nauki Kopernik oraz Świętokrzyska.

Zdjęcia w klimatycznych warszawskich wnętrzach i muzeach

Sesja zdjęciowa może odbyć się nie tylko w plenerze, czyli na otwartej przestrzeni, ale także w warszawskich wnętrzach. Sesje w kawiarniach, restauracjach i prywatnych mieszkaniach cieszą się sporym zainteresowaniem w ostatnich latach. To jeden z nowszych trendów, chętnie wykorzystywanych m. in. podczas sesji wizerunkowych, biznesowych i portretowych. W historycznym centrum stolicy nie brakuje klimatycznych, przytulnie urządzonych kawiarenek, restauracji i knajpek, w którym możemy nie tylko zamówić coś pysznego, ale także wykonać sporo zdjęć w ciekawej scenerii.

Pasjonaci fotografii, którzy poszukują całkowicie unikalnych i niepowtarzalnych miejsc na sesję, powinni natomiast podejść do tematu w nieco odmienny sposób. Zamiast szukać ciekawych zakątków w stolicy, które nie zostały jeszcze uwiecznione na innych sesjach, warto stworzyć je samodzielnie. 

Na sesję świetnie nadają się nowocześnie zaaranżowane, najczęściej położone w ścisłym centrum apartamenty w Warszawie, można także skorzystać z gotowych przestrzeni do wynajęcia, pod względem klimatu i wystroju dopasowanych do koncepcji sesji. Co więcej, wynajęte na sesję apartamenty w Warszawie mogą zostać wykorzystane także jako miejsce zakwaterowania, które przyda się, jeśli w Warszawie planujemy zagościć na czas dłuższy niż jeden dzień. 

Dla zwolenników gotowych rozwiązań proponujemy natomiast wizytę w Muzeum Neonów, gdzie za opłatą można zorganizować sesję zdjęciową w jedynym w Polsce miejscu o tym charakterze. Osoby, które poszukują wyjątkowej scenerii do zdjęć na Instagrama, powinny natomiast odwiedzić Be Happy Museum. Jest to miejsce stworzone specjalnie z myślą o fanach mediów społecznościowych, które oferuje możliwość wykonania ciekawych zdjęć w oryginalnych aranżacjach. Warto wykorzystać jego potencjał, aby zaskoczyć zarówno siebie, jak i swoich obserwatorów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)