[OS X 10.5.7] Problem z "wybudzaniem" MacBooków

[OS X 10.5.7] Problem z "wybudzaniem" MacBooków

[OS X 10.5.7] Problem z "wybudzaniem" MacBooków
Paweł Cebula
04.06.2009 13:00, aktualizacja: 04.06.2009 15:00

Publikowałem już listę problemów, jakie mogą spotkać użytkowników po dokonaniu aktualizacji do OS X 10.5.7. Okazuje się, że posiadacze MacBooków i MacBooków Pro mogą spodziewać się również kłopotów z przełączaniem komputera w tryb "Śpij". Co może pomóc w rozwiązaniu problemu?

Kłopot z usypianiem systemu dotyczy zarówno osób, które dokonały aktualizacji przy użyciu modułu "Uaktualnienia", jak i tych, które pobrały i zainstalowały wydanie "combo". Po zrestartowaniu komputera, MacBook nie ma większych problemów z przejściem w tryb uśpienia, jaki "wybudzenia" się z niego. Schody zaczynają się w momencie, gdy ponownie spróbujemy skorzystać z tej możliwości. Ponowna próba uaktywnienia komputera może spowodować np. zawieszenie się systemu i konieczność wykonania restartu.

Problem dotyczy zarówno posiadaczy zarówno MacBooków Pro z 2007 roku, białych MacBooków, a nawet MacBooków Air (czego swoją drogą sam doświadczyłem). Okazuje się, że prawdopodobnie problem ten ma związek z ustawieniami Ethernetu w MacBookach, a dokładniej z wyłączeniem tego standardu.

Rozwiązaniem problemu może być włączenie opcji Ethernetu, lub dodanie jej, gdy została np. usunięta.

  • Kliknij w Jabłko (lewy górny róg ekranu)
  • Preferencje systemowe...
  • Sieć

W tym momencie, w zależności od tego, czy usługa istnieje (jest nieaktywna), czy jej nie ma, wykonujemy odpowiednio czynności.

Gdy jej brak:

Poniżej listy po lewej stronie, klikamy na symbol "+", wybieramy rodzaj interfejsu (Adapter Ethernet) i podajemy dowolną nazwę dla tej usług - może być po prostu "Ethernet"i. Gdy już pojawi się ona na liście, zaznaczamy "Zastosuj" i to wszystko.

Gdy jest nieaktywna:

Z listy wybieramy i zaznaczamy pozycję odpowiadającą za "Ethernet". Poniżej znajdują się trzy symbole: "+", "-" i koło zębate - klikamy na ten ostatni symbol, a z listy wybieramy "Uaktywnij usługę". Jej status powinien zmienić się na "Połączony". Nie pozostaje nam nic innego, jak zaznaczyć "Zastosuj".

Źródło: MacFixIt

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)