Oscary 2010 – przegląd filmowych aplikacji na iPhone’a

Oscary 2010 – przegląd filmowych aplikacji na iPhone’a06.03.2010 11:00
Oscary 2010 – przegląd filmowych aplikacji na iPhone’a
Zbigniew Kowal

Osiemdziesiąta druga ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej już za chwilę. W nocy z niedzieli na poniedziałek, dowiemy się kto w tym roku zgarnie statuetkę Oscara - najbardziej prestiżowej nagrody filmowej na świecie. Nie jesteście na bieżąco z tematem nominacji i wiadomości związanych z imprezą? Jeśli macie iPhone’a (względnie iPoda Touch) to lista kilku aplikacji z App Store z pewnością pomoże wam nadrobić zaległości.

Zanim zagłębicie się w lekturze, warto dodać że nie są to jedyne filmowe aplikacje jakie można w sklepie Apple’a znaleźć.  W zależności od sklepu (w US App Store programów jest więcej) liczba ta może oscylować w przedziale od 20 do 200 aplikacji. My wybraliśmy naszym zdaniem najlepsze. Oto one:

The Oscars (darmowa aplikacja)

W zasadzie swoja wędrówkę po tegorocznych Oskarach powinniście rozpocząć od oficjalnej aplikacji wydanej przez Akademię. Oprócz standardowych informacji o tym kto jest nominowany i w jakiej kategorii, użytkownicy mogą sami pobawić się w typowanie laureatów. Naturalnie, zanim to nastąpi warto zapoznać się z opinia innych użytkowników – służy ku temu bardzo przejrzysty wykres. Naturalnie, naszymi przewidywaniami możemy pochwalić się z przyjaciółmi wysyłając im wiadomość e-mail lub zostawiając wpis na Facebooku lub Twitterze. Dodatkowo, dla każdego z nominowanych filmów przygotowano trailer – wymagane jest polaczenie z Internetem.

411646033282794406

Świat Oskarów to nie tylko rok 2010, mnóstwo ciekawych filmów zostało nagrodzonych w poprzednich latach. Jeśli chcecie dowiedzieć się kto był nominowany i w ostatecznym rozrachunku nagrodzony w latach ubiegłych, to ta aplikacja jest wyborem idealnym. Niesamowita baza wszystkich laureatów od pierwszej ceremonii w 1929 roku aż po rok ubiegły. Co ciekawe, oprócz aktorów i reżyserów aplikacja wspomina również o osobach które prowadziły galę oraz o miejscach w których odbywała się impreza. Kompendium wiedzy dla każdego miłośnika dobrego kina.

411646033282925478

Skoro jesteśmy już przy informacjach o historii filmu, to warto zwrócić również uwagę na oficjalną aplikacje IMDb. W niej znajdziemy nie tylko wiadomości na temat filmów nagrodzonych Oskarem, ale pełną bazę wszystkich filmów jakie są dostępne na rynku. Liczba 1,5 miliona tytułów oraz 3,2 milionów aktorów, aktorek, producentów i członków ekip filmowych zrobi wrażenie na każdym kinomaniaku. Do tego nieustająca lista najlepszych filmów wszechczasów i perfekcyjny system oceniania filmów znany z witryny internetowej pod tą samą nazwą. Absolutny „must have” w kolekcji każdego użytkownika iPhone’a.

411646033283056550

Nigdy nie przepadałem za recenzjami krytyków filmowych, gdyż nie zawsze z ich krytycznym zdaniem się zgadzałem. Jedno jednak trzeba uczciwie przyznać, nigdy nie gloryfikowali filmu jeśli na to naprawdę nie zasłużył. Skoro tak, to warto wiedzieć na które filmy warto iść do kina lub wypożyczyć na DVD. Rotten Tomatoes jest bazą 75 tysięcy filmów ocenionych przez znanych krytyków filmowych z USA. Na uwagę zasługuje specjalny pomidorowy filmometr (wyznacznik jakości filmu) oraz możliwość przejrzenia informacji w którym kinie w pobliżu grają wybrany przez nas filmy.

411646033283187622

Świat filmu jest bardzo ciekawy i jestem przekonany o tym, że czytanie o nim oraz oglądanie trailerów z najnowszych filmów to zajęcie bardzo ciekawe. Nie mniej jednak w którymś momencie przychodzi znużenie. Co wtedy? Wtedy warto zagrać w filmowy quiz, który opiera się na znanej regule sześciu uścisków dłoni. Aplikacja znajduje filmowe połączenia pomiędzy aktorami i aktorkami ze względu na ich role filmowe. Co ciekawe, w grę możemy zagrać samemu (tryb zwykły oraz na czas) jak również z czteroma przyjaciółmi. Które z Was ma najlepsza wiedzę na temat filmów?

411646033283318694

Na zakończeni zostawiłem aplikacje, która zawiera w sobie wszystko to co kilka powyższych. Można przeczytać informacje o tegorocznych Oskarach, jak również przejrzeć historie wszystkich ceremonii. Nie brakuje trailerów oraz możliwości wysyłania swoich typów na Facebooka oraz Twittera. Ciekawostką jest również informacja, że wszystkie osoby które wezmą udział w typowaniu laureatów biorą udział w losowaniu nagrody o wartości 10 tysięcy dolarów! Na uwagę zasługuje również bardzo ładny interfejs graficzny aplikacji.

Mam nadzieje, że nasz przegląd była dla Was ciekawy. Macie wybór, albo zapłacić jeden euro i mieć wszystko w jednej aplikacji lub ściągnąć kilka darmowych. Do wyboru do koloru. Jeśli znacie jakieś inne aplikacje filmowe którymi warto się zainteresować to zostawcie nam o tym informacje w komentarzu pod wpisem. Mile widziane są również wasze typy tegoroczne Oskary!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)