Oscary 2011 w App Store

Strona głównaOscary 2011 w App Store
23.02.2011 06:08
Oscary 2011 w App Store
Zbyszek Kowal
Zbyszek Kowal

Osiemdziesiąta trzecia ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej już za chwilę. W nocy z niedzieli na poniedziałek dowiemy się, kto w tym roku zgarnie statuetkę Oscara – najbardziej prestiżową nagrodę filmową na świecie. Nie jesteście na bieżąco z nominacjami i wiadomościami związanymi z imprezą? Jeśli macie iPhone’a (względnie iPoda Touch), to App Store wyciąga do Was pomocną dłoń.

W tym roku Apple nieco ułatwił sprawę wszystkim miłośnikom kina i większość (chociaż nie wszystkie) najlepszych aplikacji związanych z filmem zebrał w specjalnej kategorii. Nową zakładkę znajdziecie pod

W zasadzie swoja wędrówkę po tegorocznych Oscarach powinniście rozpocząć od oficjalnej aplikacji wydanej przez Akademię. Oprócz standardowych informacji o tym, kto jest nominowany i w jakiej kategorii, użytkownicy mogą sami pobawić się w typowanie laureatów. Naturalnie, zanim to nastąpi, warto zapoznać się z opinią innych użytkowników – służy ku temu bardzo przejrzysty wykres.

Naszymi przewidywaniami możemy pochwalić się przyjaciołom, wysyłając im wiadomość e-mail lub zostawiając wpis na Facebooku lub Twitterze. Dodatkowo, dla każdego z nominowanych filmów przygotowano trailer – wymagane jest połączenie z Internetem. Ciekawostką jest również niemała baza danych wszystkich laureatów od pierwszej ceremonii w 1929 roku aż po rok ubiegły.

Warto zwrócić również uwagę na oficjalną aplikacje IMDb. Daje ona nie tylko dostęp do wiadomości na temat filmów nagrodzonych Oscarem, ale pełną bazę wszystkich filmów, jakie są na rynku. 1,5 miliona tytułów oraz 3,2 miliona aktorów, aktorek, producentów i członków ekip filmowych - to zrobi wrażenie na każdym kinomaniaku. Oprócz tego lista najlepszych filmów wszech czasów i perfekcyjny system oceniania filmów znany z witryny internetowej pod tą samą nazwą. Absolutny „must have” w kolekcji każdego użytkownika iPhone’a.

Na zakończenie polecam zajrzeć do kolejnej dedykowanej zakładki w App Store. Dzięki aplikacjom zebranym w grupie „Make Your Own Film” możecie poczuć się jak bracia Coen (nominowani w tym roku za "Prawdziwe męstwo") i stworzyć własny film. Proponuje rozpocząć od iMovie.

Komentarze pod wpisem są do Waszej dyspozycji. Jeżeli znacie jakieś inne fajne aplikacje warte uwagi, to podzielcie się z nami swoją wiedzą. Oczywiście, pogadać o tegorocznych nominacjach również śmiało można. Moi faworyci to Colin Firth, Annette Bening oraz film "Czarny łabędź".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)