Ostatnie podrygi kreatywności. Teraz już wszystkie smartfony będą wyglądać tak samo

Ostatnie podrygi kreatywności. Teraz już wszystkie smartfony będą wyglądać tak samo

Ostatnie podrygi kreatywności. Teraz już wszystkie smartfony będą wyglądać tak samo
Miron Nurski
24.11.2021 15:29, aktualizacja: 25.11.2021 17:17

Nie miejcie złudzeń - to ostatnie podrygi kreatywności na rynku smartfonów. "Wszystko jest kopią kopii jeszcze innej kopii".

Od kilkudziesięciu miesięcy niemal wszystkie smartfony wyglądają tak samo. Jeśli wejdziesz do sklepu z elektroniką, chwycisz do ręki pierwszy lepszy telefon i go obrócisz, jest wysoce prawdopodobne, że ujrzysz z tyłu prostokątną wysepkę z aparatami, ulokowaną z lewym górnym rogu.

Taki trend zdominował rynek, ale jeszcze nie wszyscy się mu poddali. Przykładowo Nokia konsekwentnie umieszcza swoje aparaty centralnie, zazwyczaj w okrągłym wybrzuszeniu.

Nokia G50 ma wygląd typowy dla tej marki
Nokia G50 ma wygląd typowy dla tej marki

Producent uczynił z tego swój znak rozpoznawczy, dumnie chwaląc się w materiałach promocyjnych "skandynawskim wzornictwem". Nic jednak nie trwa wiecznie.

Jak wszyscy, to wszyscy. Już nawet Nokia kopiuje konkurencję

Evan Blass opublikował zdjęcia promocyjne czterech jeszcze niezaprezentowanych smartfonów Nokii. Dwa z telefonów wyglądają dziwnie znajomo, choć nijak nie przypominają wcześniejszych smartfonów tej marki.

412224922833125932
© twitter.com/evleaks

Wniosek? Finowie wkrótce zgaszą światło w pokoju z napisem "kreatywność" i przynajmniej część ich smartfonów przestanie wyróżniać się z tłumu.

Przynajmniej na razie nie będzie to jednak dotyczyło całego portfolio. Dwa pozostałe z nadchodzących telefonów mają mieć wzornictwo typowe dla Nokii.

412224922833322540
© twitter.com/evleaks

Tak czy inaczej, w nadchodzących miesiącach znalezienie telefonu, który wygląda zupełnie inaczej niż cała reszta, będzie jeszcze trudniejsze niż teraz. Skoro nawet Nokia się poddaje, najwidoczniej bycie oryginalnym się nie opłaca.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)