Ostrzeżenia i więcej nowości w aplikacji WeatherPro na iPada

Ostrzeżenia i więcej nowości w aplikacji WeatherPro na iPada

Ostrzeżenia i więcej nowości w aplikacji WeatherPro na iPada
Zbyszek Kowal
27.09.2012 04:02, aktualizacja: 27.09.2012 06:02

W nowej wersji aplikacji WeatherPro na iPada wprowadzono szereg nowych funkcji, w tym ostrzeżenia, których potrzebę najczęściej zgłaszali klienci WeatherPro. Ostrzeżenia pojawiają się na ekranie prognozy, jeśli prognozowane są ekstremalne warunki i zjawiska pogodowe w dowolnym czasie w ciągu najbliższych trzech dni.

Często zgłaszane przez użytkowników aplikacji WeatherPro prośby doprowadziły do rozwoju całkowicie nowej funkcji  - ostrzeżeń. Funkcja ta uaktywnia się, kiedy ekstremalne zjawiska pogodowe, takie jak silne wiatry, intensywne opady deszczu, niskie lub wysokie temperatury, są prognozowane w ciągu najbliższych trzech dni.

Zakładka z ostrzeżeniem wyświetla się na ekranie prognozy, a kolory pokazują, jaki jest stopień (niski, średni i wysoki) danego ostrzeżenia. Czytelny wykres i opis dostarczają dodatkowych szczegółów.

MeteoGroup w dalszym ciągu będzie rozwijało system powiadamiania i inne bardziej zaawansowane funkcje, takie jak usługi push dla ostrzeżeń, których można się spodziewać w najbliższych miesiącach.

Obraz

Dodatkowo w najnowszej wersji aplikacji WeatherPro na iPada odświeżono wygląd, wprowadzając nowe symbole stanu pogody, dodano plakietkę na ikonie "Więcej", która informuje użytkownika o pojawieniu się nowej wiadomości pogodowej, oraz dodano możliwość skonfigurowania kolejności wykresów pogody.

Od czasu ostatniej aktualizacji firma MeteoGroup dodała nową mapę – wyładowań atmosferycznych. Nowa warstwa danych, z której mogą korzystać jedynie użytkownicy, którzy wykupili abonament Premium, przedstawia bieżącą sytuację burzową w Europie. Jest ona opracowywana na podstawie danych z systemu detekcji wyładowań atmosferycznych. Ta nowa warstwa została dodana pomiędzy kolejnymi wersjami aplikacji po to, by abonenci mogli w pełni wykorzystać tę nową funkcję podczas letnich burz, które miały miejsce pod koniec lipca.

Program został przystosowany do najnowszej odsłony systemu operacyjnego iOS 6. WeatherPro na iPada w wersji 2.7 można pobrać z App Store w cenie 3,99 euro.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)