Oto aplikacja, która pozwoli Ci nagrywać filmy 4K iPhone'em 5s. Kosztuje tyle, co... najdroższy wariant iPhone'a 6

Oto aplikacja, która pozwoli Ci nagrywać filmy 4K iPhone'em 5s. Kosztuje tyle, co... najdroższy wariant iPhone'a 6

iPhone 5s
iPhone 5s
Źródło zdjęć: © Apple
Miron Nurski
15.09.2014 14:21, aktualizacja: 15.09.2014 16:21

Rozdzielczość 3840 × 2160 daje nam w przeliczeniu 8 294 400 pikseli, co oznacza, że do przechwytywania wideo 4K teoretycznie wystarczy nam urządzenie wyposażone w aparat z 8-megapikselową matrycą. Niestety o ile w przypadku topowych smartfonów z Androidem nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K jest już standardem, o tyle Apple z sobie tylko znanych przyczyn nawet w przypadku iPhone'ów 6 stawia na FullHD. Technologicznie nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by nawet ubiegłoroczny iPhone 5s pozwolił użytkownikom wkroczyć w świat Ultra HD, co udowodnili twórcy programu Vizzywig 4K.

Wspomniana aplikacja - jak nietrudno się domyślić - służy do nagrywania filmów o rozdzielczości 3840 × 2160 pikseli przy 24 klatkach na sekundę. Po nagraniu wideo można także dokonać jego edycji poprzez dodanie przejść, napisów i muzyki w tle. Istnieje także możliwość wrzucenia filmu bezpośrednio na YouTube'a.

Vizzywig 4K
Vizzywig 4K© itunes.apple.com

Jak zauważa SlashGear, w działaniu programu nie ma żadnej filozofii, bo od strony technicznej po prostu wykonuje on serie 24 8-megapikselowych zdjęć na sekundę.

Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie cena aplikacji, która wynosi... 899,99 euro. To daje nam prawie 3800 zł. Kwota jest zatem zaporowa i dość tutaj wspomnieć, że dokładnie tyle samo kosztuje iPhone 6 wyposażony w 128 GB pamięci.

Do działania aplikacji konieczny jest system iOS 7 oraz iPhone 5s wyposażony przynajmniej w 32 GB pamięci. Zanim jednak zdecydujecie się na zakup, pamiętajcie, że nie znamy przyczyn, dla których Apple software'owo blokuje możliwość nagrywania filmów 4K w swoich urządzeniach. By może ma być to po prostu nowy ficzer w jednej z kolejnych generacji iPhone'a, ale niewykluczone, że obecnym smartfonom po prostu brakuje mocy obliczeniowej koniecznej do częstego nagrywania długich i płynnych sekwencji.

Jeśli mimo wszystko jesteście zainteresowani, program znajdziecie w sklepie App Store.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)