Oto etui z dodatkowym aparatem i... miniaturowym dronem

Skeye Nano Drone
Skeye Nano Drone
Źródło zdjęć: © youtube
Mateusz Żołyniak

12.04.2016 10:44, aktual.: 12.04.2016 12:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych etui na smartfony, ale takiego, nad jakim pracuje Buzz Technology, jeszcze nie było.

Co kryje się pod nazwą Buzz Technology?

Jest to brytyjski start-up, który zajmuje się głównie drukiem 3D - sprzedażą drukarek, drukowaniem gotowych projektów, a nawet organizacją szkoleń w tym zakresie. Firma nie chce jednak na tym poprzestać i stara się również przygotowywać własne gadżety. Jednym z nich jest Binary Watch, który możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu. Teraz Brytyjczycy pracują na nowym projektem, który zakłada stworzenie bardzo nietypowego etui na smartfony.

Binary Watch
Binary Watch© buzztechnology

Czym jest Drone-in-a-phone-case?

To prototypowe akcesorium przygotowane w drukarce 3D. Pełni ono tradycyjną funkcję ochronną, ale wyposażone zostało również w specjalną szufladkę. W niej - jak wskazuje nazwa urządzenia - znajduje się miniaturowy dron, który będzie mógł latać przez ok. 25 min. Szkoda jedynie, że akcesorium jest na stałe połączone z etui. Wynika to jednak z faktu, że jest na tyle małe, że może być z łatwością zdmuchnięte przez wiatr.

Our DRONE-IN-A-PHONE charging case & other concepts - nominated for the British Inventors Award 2016

Buzz Technology nie poprzestało na samym dronie. Brytyjczycy chcą wyposażyć swoje etui w trzy różne modułu aparatu, które będą miały matryce od 8 Mpix do 12 Mpix. Każdy z nich można będzie podpiąć do teleskopowego kijka do zdjęć selfie, który wysuwany jest z boku etui, lub do magnetycznej przystawki, która umożliwia mocowanie aparatu do różnych powierzchni.

Kiedy Drone-in-a-phone-case trafi na rynku?

Prototypowe rozwiązanie Buzz Technology nie porywa wyglądem, a co do modułów aparatu mam mieszane odczucia. Niemniej jednak, sam pomysł z miniaturowym dronem jest całkiem fajny. O tym jednak, czy uda się go zrealizować przekonamy się pod koniec tego roku. Wtedy bowiem twórcy dopracują rozwiązanie i będą szukać wsparcia na Kickstarterze.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)