Oto patent, dzięki któremu Android stałby się o wiele bardziej intuicyjny

Oto patent, dzięki któremu Android stałby się o wiele bardziej intuicyjny

Oto patent, dzięki któremu Android stałby się o wiele bardziej intuicyjny
Źródło zdjęć: © Pixabay
Łukasz Skałba
25.04.2017 13:50, aktualizacja: 25.04.2017 15:50

Android nie uchodzi za najbardziej intuicyjny i prosty w obsłudze system. Bardziej do takich epitetów pasuje apple'owski iOS, ale dzięki nowemu patentowi Google'a może się to wkrótce zmienić.

Ciekawych patentów co roku pojawia się wiele, ale mają one to do siebie, że czasem są realizowane a czasem nie. Częściej sprawdza się druga opcja i nawet pomysły, które świetnie wyglądają na urzędowym papierze, lądują w śmietniku. Mam nadzieję, że tak nie stanie się z najnowszym patentem firmy Google.

"Przeciągnij i upuść" na nowo

Praca na komputerze ma taką przewagę nad pracą stricte mobilną, że możemy przeciągać różne treści, zdjęcia i pliki między różnymi oknami. Android tego nie umożliwia. Na ekranie mamy zazwyczaj otwartą tylko jedną pełnoekranową aplikację, więc ciężko z niej cokolwiek przeciągnąć i upuścić w innym programie. Inżynierowie wyszukiwarkowego giganta opracowali jednak rozwiązanie.

Patent o niezwykle oryginalnej nazwie, która w wolnym tłumaczeniu brzmi "Przeciągnij i upuść na urządzeniach mobilnych", umożliwia - no właśnie - przeciąganie treści i ich upuszczanie w innych aplikacjach. Jak to dokładnie działa?

Obraz
© WhataFuture

Zasada działania

Według patentu przeciągać między aplikacjami będzie można dowolne rodzaje treści. Przykładowo, gdy ktoś napisze użytkownikowi SMS-a z nazwą jakiejś kawiarni, to wystarczy, że przeciągnie on ją do aplikacji Mapy, aby zobaczyć gdzie dokładnie znajduje się to miejsce.

Gdy użytkownik zacznie przeciągać jakąś treść, sam system ma podsuwać mu sugerowane aplikacje, dopasowane do rodzaju treści. Tak więc, gdy będzie to zdjęcie, Android zaproponuje programy fotograficzne, a gdy plik dźwiękowy - odtwarzacze muzyczne.

Jak dla mnie, koniec z niewygodnym kopiowaniem i wklejaniem treści brzmi całkiem kusząco. Byle tylko deweloperzy byli skorzy do dostosowywania swoich aplikacji, a samo rozwiązanie było o wiele bardziej dopracowane niż opcja, którą Samsung próbował dodać do trybu Multi-Window. Zakładając oczywiście, że Google wprowadzi takie rozwiązanie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)