Oto pomysł Samsunga na podwójnie składany smartfon

Oto pomysł Samsunga na podwójnie składany smartfon

Oto pomysł Samsunga na podwójnie składany smartfon
Miron Nurski
18.05.2021 15:01, aktualizacja: 18.05.2021 17:01

Samsung kombinuje, jak jeszcze wykorzystać swoje elastyczne wyświetlacze.

Na ekranowych targach SID 2021 Samsung pokazał swoją wizję wykorzystania elastycznych ekranów. Teraz dokłada do tego wideo promocyjne.

Wyświetlacze przyszłości według Samsunga na wideo

Nowy film promocyjny firmy Samsung Display możecie obejrzeć poniżej.

[SID 2021] Better life through Samsung OLED

Chyba najciekawiej zapowiada się wizja składanego smartfonu, który - w przeciwieństwie do aktualnie dostępnych na rynku konstrukcji - ma ekran zginany nie w jednym lecz dwóch miejscach. Dzięki temu dałoby się zredukować szerokość urządzenia o 1/3 i z łatwością zmieścić panoramiczny, 7,2-calowy ekran w kieszeni.

Obraz

Jedna część wyświetlacza miałaby być węższa od pozostałych, chroniona przez dodatkową warstwą przezroczystego tworzywa i pełnić funkcję ekranu do powiadomień.

Obraz

Samsung zauważa, że rozkładana konstrukcja otwiera drogę do korzystania z nowych typów akcesoriów. Ciekawie prezentuje się jego pomysł na stację dokującą, zamieniającą telefon w inteligentny ekran.

Obraz

Samsung nazywa tę konstrukcję S-Foldable, choć moim zdaniem bardziej trafne byłoby porównanie jej do litery Z. Przecież seria składaków Samsunga to właśnie Galaxy Z.

Niestety póki co jest to jedynie wideo koncepcyjne. Na razie nie wiadomo, kiedy (i czy w ogóle) Samsung wprowadzi tego typu urządzenia do sprzedaży. Z pewnością jest to jednak jedynie kwestia czasu.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)