Ovi Maps lepsze od map Google? - wpis konkursowy

Ovi Maps lepsze od map Google? - wpis konkursowy
Mateusz Żołyniak

27.04.2010 16:53, aktual.: 27.04.2010 18:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pora na pierwszy news konkursowy związany z mapami Ovi. Jak myślicie, czy program autorstwa Nokii może konkurować z wszechobecnymi mapami Google? Ja myślę, że tak. Dlaczego? O tym poniżej.

Program Ovi Maps to następca aplikacji Nokia Maps, która od lat była dostępna dla wszystkich posiadaczy telefonów fińskiej firmy. Z kolei, każdy użytkownik telefonów kojarzy mapy Google, które instalowane są w większości telefonów i nie trzeba ich nikomu przedstawiać.

Oba programy to przede wszystkim świetny zestaw map, które możemy przeglądać w kilku różnych trybach - widok 2D, widok satelitarny czy mapa terenu. Dzięki nim na pewno nie zabłądzimy w nieznany mieście, gdyż pozwalają nam na wyszukiwanie adresów oraz wyznaczanie tras, które zawsze doprowadzą nas do właściwego miejsca. Do tego, obie aplikacje komórkowe, mają swoje desktopowe odpowiedniki, z których możemy korzystać w przeglądarce internetowej, a do samych programów możemy wgrywać całą masę przydatnych dodatków.

Niemniej, mapy Ovi mają dwie ważne cechy, których nie znajdziemy w produkcie firmy z Mountain View. Pierwszym z nich jest możliwość pracy w trybie offline, dzięki czemu z map możemy korzystać nawet w miejscach, gdzie nie ma zasięgu (wtedy ich posiadanie może okazać się nieocenione). Drugą z zalet jest darmowa nawigacja, którą oferuje program Nokii. Co prawda, Google wypuściło swoją darmową nawigację, ale nie jest ona dostępna w Polsce i... wymaga połączenia z internetem.

A jak Wy sądzicie, czy Ovi Maps jest lepsze od map Google?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)