PAC‑MAN Friends do pobrania za darmo!

PAC-MAN Friends do pobrania za darmo!
Zbigniew Kowal

30.10.2014 19:58, aktual.: 30.10.2014 20:58

Jest na rynku Pac-Man, który w niewielu aspektach przypomina tego z 1980 roku. Odsłona Friends oprócz nowej szaty graficznej zaskoczy was logicznym podejściem do tematu. Ekipie BANDAI NAMCO udało się bowiem połączyć klasycznego Pac-Mana z gameplayem takich gier jak Cut The Rope lub Angry Birds.

Czy gra z 1980 roku może przykuwać do ekranu smartfona lub tabletu w 2014 roku? Oczywiście że tak! Niektóre tytuły jak Tetris czy Pac-Man właśnie mają ponadczasową grywalność. Czasami trzeba jednak podrasować nieco sprawdzony pomysł, aby wycisnąć nieco więcej z współczesnych graczy.

Obraz

Ogólne zasady gry nie uległy zmianie. W PAC-MAN Friends nadal musimy zjadać żółte kuleczki, tylko że tym razem nie czynimy tego w labiryncie. Rozgrywka została podzielona na 95 plansz, które różnią się od siebie nie tylko układem ścianek ale również łamigłówkami. Czasami zatem musimy wykorzystywać świecące kule, aby zjadać duszki (Gang Pinky’ego nadal w formie) lub korzystać z cienia Pac-Mana do omijania newralgicznych miejsc na planszy.

Oryginalny Pac-Man był grą zręcznościową, wystarczyło szybko zbierać kilki z planszy, aby przeskakiwać na kolejne poziomy. Tutaj wzorem Cut The Rope musimy zastanowić się w które miejsce planszy wyruszyć najpierw, aby uniknąć spotkania z duszkami lub innymi przeszkodami. Wymagane jest logiczne myślenie oraz umiejętność wykorzystywania dodatkowych elementów znajdujących się na planszy.

Obraz

Kolejną inspiracją dla twórców było Angry Birds Friends. Podobnie jak to ma miejsce w dziele Rovio, tak i tutaj planszę zaliczamy na jedną z trzech gwiazdek. Ilość zdobytych gwiazdek oczywiście zależy od kilku elementów w których czas odgrywa najbardziej znaczącą rolę. Całość została podzielona na sześć światów, które można odblokować za zdobyte wcześniej gwiazdki.

Oprawa graficzna PAC-MAN Friends jest bardzo zbliżona do tego co widzieliście już w Cut The Rope, Angry Birds lub Where’s My Water. Jest bardzo kolorowo, dzięki czemu tytuł dość szybko powinien przypaść do gustu najmłodszym użytkownikom. Co ciekawe, twórcy postarali się o zaimplementowanie 5 różnych sposobów sterowania, łatwo jest więc wybrać coś idealnego dla siebie.

PAC-MAN Friends - NAMCO BANDAI - iOS / Android - Gameplay

W dniu premiery za grę trzeba było zapłacić 4,5 euro. Ekipa BANDAI NAMCO zdecydowała się jednak przejść na model freemium. Aplikację za darmo można pobrać z Google Play lub App Store. Przygotujcie się jednak na naprawdę solidną dawkę reklam (po każdej planszy) oraz wszędobylskie mikrotranskacje. Mimo wszystko warto jednak spróbować zagrać w nowy pomysł na Pac-Mana.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)