Panasonic SC‑HC40 - pierwsze wrażenia

Panasonic SC-HC40 - pierwsze wrażenia
Szymon Adamus

08.06.2010 16:00, aktual.: 08.06.2010 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SC-HC40 to system audio Panasonica, na którym ciężko nie zawiesić oka. Wygląda świetnie! Szczególnie specjalna szufladka na iPoda. To Applemaniakom może się podobać. A co z resztą?

SC-HC40 to system audio Panasonica, na którym ciężko nie zawiesić oka. Wygląda świetnie! Szczególnie specjalna szufladka na iPoda. To Applemaniakom może się podobać. A co z resztą? 

Wychodzi przed szereg

SC-HC40 to najdroższa mikro wieża Panasonica. W tej serii producent pokazał też modele SC-HC3, SC-HC20 i SC-HC30. Wszystkie z nich mają takie same możliwości muzyczne (40W 1kHz, 6ohms, 10% THD, 30-FM/15-AM), ale różnią się wyglądem i dodatkami. Model HC-SC40, kosztujący w Polsce około 850 złotych, posiada chociażby wejście na pamięci USB i pozwala na instalację w zawieszeniu. Największym bajerem jest tu jednak obsługa iPoda. Złącze pod odtwarzacze Apple zostało ukryte za rozsuwanymi drzwiczkami. Ich otwieranie na boki jest samo w sobie fajną zabawą.

Micro wieża posiada też komunikację Bluetooth, dzięki której komunikacja z iPhonem może zachodzić bezprzewodowo.

Jakie to jest?

Pierwsze wrażenia Panasonic SC-HC40 pozostawia bardziej niż pozytywne. Sprzęt jest wykonany z dobrej jakości materiałów. Najciekawszym elementem jest aluminiowa rama u góry urządzenia. Przyciski funkcyjne błyszczą na niej jak małe diamenty czekające na wypolerowanie.

Obraz

Piękna sprawa. Zresztą cała konstrukcja jest zrobiona w taki sposób, by sprzętu nie chować, a wręcz się nim chwalić. HC40 nie jest duże (20,1 x 50 x 10,2 cm, 3 kg), ale umiem sobie wyobrazić, że może stanowić centralny punkt domowego zestawu HiFi.

Obsługa sprzętu Apple w pierwszych minutach też jest pozytywna... chociaż nie idealna. Po godzinie zabawy z SC-HC40 zauważyłem kilka problemów.

Pilot

Osobne przyciski do włączania muzyki z iPoda, CD i USB to średni pomysł. Jest tego po prostu za dużo. Wystarczyłby jeden przycisk wyboru źródła dźwięku, a następnie zwykłe przyciski funkcyjne. Kontrola poziomu jest też umieszczona zbyt daleko od play, stop itd.

Obraz

Menu

Po włożeniu iPoda Touch do systemu audio Panasonica nie widać zupełnie co się odtwarza. iPod nie przełącza się automatycznie na menu muzyczne, a z poziomu pilota nijak tego nie zrobimy. Innymi słowy za przeźroczystymi drzwiczkami SC-HC40 widać menu główne iPoda i utwory trzeba wybierać "na czuja". Problem zniknie oczywiście po połączeniu Bluetooth. Wtedy odtwarzacz będziemy po prostu trzymać w rękach i korzystać z jego wyświetlacza wedle uznania.

Przycisk On/Off

Wyłączając SC-HC40 lepiej pamiętajcie o zamknięciu drzwiczek. Jeśli nie zrobicie tego sami, to wieża Was nie wyręczy. Rozumiem, że HC40 ma osobny przycisk do ich zamykania, ale czy nie można było jej tak zaprogramować by po wciśnięciu "Off" zamykały się automatycznie? Mój kot lubi wsadzać łapy w takie dziurki i wyciągać z nich zabawki. I nic go nie interesuje, że w tym przypadku to nie piszczałka za 50 groszy, a odtwarzacz za ponad 1000 zł.

Ale gra ładnie

Bardziej szczegółowy przegląd funkcjonalności wieży z iPodem już za kilka dni.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)