Panel Google Now od teraz nie tylko w launcherze Google'a

Panel Google Now od teraz nie tylko w launcherze Google'a
Miron Nurski

30.06.2016 11:54, aktual.: 30.06.2016 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli chcesz mieć możliwie jak najwygodniejszy dostęp do usługi Google Now, wkrótce nie będziesz skazany na launcher Google'a.

Google Now Launcher ma tę zaletę, że panel z kartami przypięty jest na stałe na tzw. ekranie -1. Pracuje on cały czas w tle i wystarczy jeden gest, aby się do niego dostać.

Niestety Google nie udostępnia(ł) narzędzi deweloperskich, które pozwoliłyby zaimplementować ekran Google Now w innych interfejsach. Twórcy niektórych launcherów zastosowali jedynie prosty trik będący namiastką tego rozwiązania; przeciągnięcie palca od ekranu głównego w prawo otwiera aplikację Google. Wygląda jednak na to, że wyszukiwarkowy gigant postanowił zmienić swoją politykę.

Ekran Google Now wkrótce w interfejsie Xperii

Sony poinformowało za pośrednictwem Google+, że panel Google Now pojawił się na ekranie -1 w nowej wersji beta lanchera Xperia Home. Działa to dokładnie tak samo jak w Google Now Launcherze.

Na chwilę obecną nie jest jasne, czy Google zaoferował implementację kart Now we własnych interfejsach wszystkim producentom. Niewykluczone, że jest to po prostu efekt bliskich stosunków firmy z Sony. Warto odnotować, że Xperia Z3 jest jedynym nie-Nexusem, którego użytkownicy mogą testować deweloperską wersję Androida N.

Nie sądzę jednak, aby Sony zyskało całkowitą wyłączność, bo na takie faworyzowanie partnerów Google nie może sobie pozwolić. Byłoby fajnie, gdyby pełny dostęp do Google Now zaoferowano także deweloperom, który mogliby zaszyć ten panel we własnych launcherach. Później pozostanie mi już tylko czekać na Google Now On Tap po polsku.

Jeśli chcesz przetestować nową wersję interfejsu Xperia Home, kliknij tutaj z poziomu Xperii.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)