Panorama Firm z trybem AR już w Markecie!

Panorama Firm z trybem AR już w Markecie!
Jacek Wolan

14.06.2011 07:20, aktual.: 14.06.2011 09:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Największy katalog firm trafił właśnie pod strzechy Androida. Nie jest to jednak zwykła wyszukiwarka - oferuje nowatorski sposób przeglądania i wyświetlania.

Na pewno znacie aplikację pkt.pl, która także umożliwia dostęp do szerokiej bazy firm. W Panoramie podobnie wystarczy określić przedmiot poszukiwania i miejsce (lub wybrać opcję "w pobliżu") w celu odnalezienia danej pozycji.

Obraz

Po chwili wyświetli się lista firm odpowiadających wybranym kryteriom, a kliknięcie w konkretną pozycję spowoduje wyświetlenie szczegółów, tj. nazwa, adres, telefon.

Obraz

Z tego miejsca można także podejrzeć dokładną lokalizację na mapie. Nie zobaczymy jednak typowej mapy Google - do dyspozycji użytkownika oddano mapę, z której korzysta Panorama Firm (dostępna pod adresem mapa.pf.pl).

Obraz

Wyniki wyszukiwania można przeglądać w postaci listy lub w trybie AR (rozszerzonej rzeczywistości). Wystarczy obrócić telefon do pozycji poziomej, aby zobaczyć wszystkie wyniki wyszukiwania nałożone na obraz widziany okiem kamery.

Obraz

Bardzo fajne są Przewodniki, które umożliwiają szybkie wyszukiwanie w najpopularniejszych kategoriach: Zdrowie i uroda, W podróży, Moda, Zakupy, Restauracje, Rekreacja, Motoryzacja, Miasto nocą, Czas wolny, Dla domu, Komputery / IT, Transport. W każdej kategorii znajduje się kilkanaście mniejszych grup (np. w kategorii Transport zobaczymy grupy Taxi, Dworce, Lotniska itd.).

Po uruchomieniu aplikacji zastanawiałem się, czy mam w ręku urządzenie z Androidem czy z iOS-em. Zakładki i poszczególne opcje wyglądają jak żywcem skopiowane z systemu Apple'a, chociaż to akurat uważam za pozytyw. Dziwne jest tylko to, że ta sama aplikacja na iOS wygląda i działa zupełnie inaczej - gorzej (słabszy interfejs, brak AR).

Uważam, że Panorama Firm to obowiązkowa pozycja każdego, kto chce łatwo odnaleźć się w mieście, i to niezależnie od tego czy szuka urzędu, sklepu czy po prostu dobrej zabawy nocą.

Obraz

(Kliknięcie w kod QR przenosi na stronę Android Marketu)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)