Robert Górski zapowiada serial nagrany telefonem. "Państwo z kartonu" opowie o czasach pandemii

Robert Górski zapowiada serial nagrany telefonem. "Państwo z kartonu" opowie o czasach pandemii

Robert Górski zapowiada serial nagrany telefonem. "Państwo z kartonu" opowie o czasach pandemii
Źródło zdjęć: © Robert Górski / YouTube
Patryk Korzeniecki
24.04.2020 05:37, aktualizacja: 24.04.2020 07:37

Robert Górski - twórca popularnego "Ucha prezesa" - tworzy kolejną produkcję internetową. Ma być osadzona we współczesnych realiach i ściśle związana z tym, co obecnie przeżywamy.

Filmy czy seriale kręcone są najczęściej profesjonalnymi kamerami kosztującymi krocie, podobnymi do najnowszej kamery Canon EOS C300 Mark III.

Nie jest to jednak regułą - od czasu do czasu pojawiają się produkcje stworzone czymś bardziej przyziemnym, np. telefonem komórkowym. Takim przykładem może być nadchodząca produkcja Roberta Górskiego.

"Państwo z kartonu" zostało nakręcony telefonem

Serial internetowy ma z założenia być humorystyczną relacją życia rodziny z dzieckiem zamkniętej w czterech ścianach. Pokazuje, że wspólna egzystencja w czasach pandemii może być pełna wyzwań.

W opisie serialu zawarto informację, że bohaterowie mają zmagać się z problemami pierwszego świata takimi jak nadmiar ryżu w kuchni, oglądanie netfliksowych seriali czy jednostronna niechęć do pożycia małżeńskiego.

Państwo z kartonu - zwiastun

Robert Górski stworzył serial wraz ze swoją żoną Moniką Sobień-Górską. Autor podkreśla, że powstał on przy pomocy telefonu, a wśród dodatkowego osprzętu wymienia stary statyw od lornetki. Pokazuje to, że profesjonalny sprzęt za grubą kasę nie jest niezbędny do produkcji potencjalnie popularnego filmu czy serialu. Wystarczy smartfon, chęci i pomysł.

Premiera "Państwa z kartonu" będzie miała miejsce 27 kwietnia 2020 roku. Obejrzycie ją na stronie zkartonu.pl.

Pomysł kręcenia komórką nie jest nowy. Przytoczę tu tekst Mirona o 5 kinowych filmach, które zostały w całości zrealizowane telefonami. Warto też wspomnieć o teledysku Lady Gagi nakręconym iPhone'em 11 Pro.

Smartfony z roku na rok wskakują na coraz wyższy poziom jeśli chodzi o możliwości i jakość rejestrowania obrazu. Możemy się więc spodziewać, że będą coraz częściej wykorzystywane do produkcji profesjonalnych treści wideo.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)