Patent Apple na sterowanie iPhonem poprzez gesty przed kamerą

Patent Apple na sterowanie iPhonem poprzez gesty przed kamerą

Patent Apple na sterowanie iPhonem poprzez gesty przed kamerą
Krystian Bezdzietny
27.02.2010 14:39, aktualizacja: 27.02.2010 15:39

Światło dzienne ujrzał kolejny patent giganta z Cupertino. Zawiera on informacje o funkcji, która umożliwiałaby użytkownikowi sterowanie wybranymi funkcjami iPhone'a poprzez odpowiednie gesty przed obiektywem.

Jak miałoby wyglądać zastosowanie takiej funkcji? Według Apple miałoby to wyglądać mniej więcej tak, że przykładowo, podczas rozmowy telefonicznej, machnięcie palcem w określonym kierunku zakończy daną rozmowę lub zwiększy głośność głośnika. Lub podczas korzystania z poczty głosowej - przesunięcie palcem przed obiektywem w konkretną stronę spowoduje przewinięcie odsłuchiwanej wiadomości.

Patent został złożony do biura patentowego w USA w trzecim kwartale roku 2008, więc Apple trochę poczekało na opatentowanie funkcji.

Ostatnimi czasy coraz częściej czytamy o kolejnych patentach Apple. Jeśli każdy z nich, o którym słyszeliśmy po premierze iPhone'a 3GS, zostałby wdrożony do iPhone'a 4G, to najnowsza odsłona komórki od Apple byłaby wielkim fenomenem. Wszystko okaże się podczas WWDC 2010.

źródło: slashgear.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)