Patent na cyfrowe przewijanie stron w rękach Apple'a

Ilustracja nowego patentu Apple'a
Ilustracja nowego patentu Apple'a
Krystian Bezdzietny

21.11.2012 11:00, aktual.: 21.11.2012 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka dni temu świat dowiedział się o kolejnym kontrowersyjnym patencie uzyskanym przez Apple'a. Po wzorze prostokąta koncern z Cupertino postanowił przywłaszczyć sobie prawa do stosowania "cyfrowego przewijania stron".

Amerykański urząd patentowy po raz kolejny zaskoczył świat technologiczny, przyznając firmie Apple patent (konkretnie wzór użytkowy) na coś tak banalnego jak sposób przewijania stron w aplikacjach komputerowych i mobilnych. Brzmi śmiesznie? Tak też zareagował Nick Bilton z The New York Times, który na swoim blogu napisał z ironią, że jest pewien, iż "podobne animacje widział w kreskówkach Disneya lub Warner Brothers".

Być może tak jest, ale dla Apple'a sprawa jest śmiertelnie poważna. Pracownicy z Cupertino uważają, że ich stylowi zmieniania stron towarzyszy unikatowa animacja, która nie jest dostępna w innych czytnikach e-booków.

[solr id="komorkomania-pl-136838" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5008,danny-trejo-i-steve-wozniak-w-grze-mobilnej" _mphoto="vengeance-game-poster-5--22b1075.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3075[/block]

Patent zatytułowano „Ekran wyświetlacza lub jego część z animowanym interfejsem graficznym”. Ponieważ i mnie na początku nic to nie mówiło, spieszę z wyjaśnieniem. Uzyskany patent Apple’a dotyczy charakterystycznej dla iOS-a animacji zwijania stron. Można ją zobaczyć, zmieniając „kartki” w aplikacji iBooks, wywołując podręczne menu aplikacji Mapy czy korzystając z Kalendarza.

Aplikacja Mapy w iOS 6
Aplikacja Mapy w iOS 6
Aplikacja iBooks
Aplikacja iBooks

Niemal każda wzmianka o kolejnych patentach uzyskanych ostatnio przez Apple’a ośmiesza coraz bardziej Amerykańskie Biuro Patentowe. Przypomnijmy, że całkiem niedawno koncern z Cupertino otrzymał monopol na prostokątne urządzenia z zaokrąglonymi rogami, a jeszcze wcześniej opatentowano design Apple Store w Szanghaju. Ciekawe, co będzie następne...

Źródło: pcmag

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)