PayPal w Android Market i App Store

Fot. na licencji Creative Commons; Flickr.com/by richardmasoner
Fot. na licencji Creative Commons; Flickr.com/by richardmasoner
Paweł Żmuda

26.04.2010 11:22, aktual.: 26.04.2010 13:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas ostatniego eventu zorganizowanego przez przedstawicieli PayPala, firma poinformowała, że już wkrótce, płatności za jej pośrednictwem będą mogły być używane do zakupu aplikacji w Apple App Store oraz na platformie Android Market. Firma chwali się, że "znalazła sposób odpowiadający Apple".

PayPal stanie się alternatywą dla Google Checkout. Prawdopodobnie zarówno transakcje z Apple jak i Google będą odbywać się w taki sam sposób. PayPal dla fanów komórkowych aplikacji powinien wystartować już w drugim kwartale bieżącego roku. Początkowo usługa dostępna będzie w Stanach, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Australii i Holandii. Dalsze plany ekspansji nie są jeszcze znane.

Wiadomo, że dla Apple przygotowano już platformę iPhone Library. Prezentację początkowej wersji platformy PayPala dla iPhone'a prowadzoną przez Osamę Bediera możecie zobaczyć poniżej:

Trzeba przyznać, że przedstawiciele PayPala wpadli na całkiem dobry pomysł. Wchodząc między dwie skłócone ze sobą firmy, automatycznie wystartowali z pozycji zwycięzcy. Teraz pozostaje tylko czekać na oficjalny start usługi.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)