Będzie się działo na początku października. Konferencje zapowiedziało LG oraz Microsoft

Będzie się działo na początku października. Konferencje zapowiedziało LG oraz Microsoft

Microsoft
Microsoft
Źródło zdjęć: © blogs.windows.com
Konrad Błaszak
15.09.2015 07:39, aktualizacja: 15.09.2015 11:52

Początek października zapowiada się niezwykle interesująco, ponieważ aż dwie duże firmy zapowiedziały swoje konferencje - LG oraz Microsoft.

Zacznę od firmy amerykańskiej, ponieważ ona jako pierwsza wysłała zaproszenia. Na specjalnej stronie można przeczytać, że już we wtorek 6 października o godzinie 16:00 naszego czasu odbędzie się wydarzenie promowane hasłem #Windows10Devices. Oczywiście oznacza to, że poznamy szereg nowych urządzeń, a wśród nich zapewne będą także smartfony.

Zaproszenie na konferencję Microsoftu
Zaproszenie na konferencję Microsoftu© Microsoft

Dla wielu czytelników to Lumia 950 oraz jej większa wersja, czyli Lumia 950 XL będą najważniejszymi urządzeniami na tym wydarzeniu. Mają one mieć odpowiednio 5,2- i 5,7-calowe ekrany, mocne procesory (Snapdragon 808 lub 810), 3 GB pamięci RAM oraz 20-megapikselowe aparaty, a wszystkie przecieki zebrał Łukasz. Bardzo dyskusyjny jest ich wygląd, ponieważ według renderów, które wyciekły do sieci nie będą się one prezentować tak dobrze jak poprzedniczki. Razem ze smartfonami Microsoft może pokazać jeszcze Surface'a 4 Pro oraz opaskę Band 2.

Te produkty są bardzo realne, ale Amerykanie mogą zaskoczyć pokazując Surface Phone'a. Według przecieków, byłby to jeszcze mocniejszy smartfon, którego najważniejsze podzespoły to procesor Intel Atom X3 oraz 4 GB pamięci RAM. Taka specyfikacja jest bardzo realna, ponieważ jedną z waznych funkcji Windowsa 10 jest Continuum, czyli możliwość podłączania do smartfona klawiatury, myszki oraz monitora, co pozwoliłoby korzystać z Windowsa na dużym ekranie. Zastosowanie architektury x86 umożliwiłoby też uruchamianie programów pisanych na Windowsa 10, a nie tylko jego mobilny odpowiednik.

Obrazek, który widzicie jako główny jest oficjalną grafiką Microsoftu, która była ukryta w zaproszeniu. Trzeba przyznać, że Amerykanie mają fantazję.

Zaproszenie LG
Zaproszenie LG© androidpolice.com

Kilka dni przed wydarzeniem Microsoftu warto będzie zwrócić uwagę w stronę Nowego Jorku, ponieważ to tam, 1 października swoje wydarzenie będzie miało LG. Samo nie zdradza zbyt wiele, ale zostało stworzone na klapsie filmowym. Ciężko stwierdzić co chcą zasugerować taką formą Koreańczycy, ale jedną z możliwości jest model V10, który ostatnio został dostrzeżony w sieci.

Może on przekonać potencjalnych klientów do siebie drugim ekranem. Znajdowałby się on nad głównym wyświetlaczem i na razie nie jest jasne jego przeznaczenie. Możliwe, że byłyby tam przypięte najważniejsze kontakty, funkcje czy też aplikacje. Oczywiście takie zaproszenie może też sugerować znaczące usprawnienie funkcji filmowych nadchodzącego smartfona. Nie jest także jasne to, czy V10 to model G4 Pro, czy może są to dwa zupełnie różne urządzenia. Na wyjaśnienie trzeba będzie poczekać jeszcze ponad 2 tygodnie.

Wygląda na to, że początek października będzie niezwykle ciekawy. Obydwie premiery zapowiadają się interesująco i po dość nudnych targach IFA to może być świetne kilka dni dla maniaków smartfonów.

Źródło: Microsoft via microsoft-news.com (1), (2), androidpolice.com via gsmarena.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)