Pełnoekranowe wyświetlanie systemowych aplikacji iOS-a

Pełnoekranowe wyświetlanie systemowych aplikacji iOS‑a

Pełnoekranowe wyświetlanie systemowych aplikacji iOS-a
Krystian Bezdzietny
30.07.2012 21:40, aktualizacja: 30.07.2012 23:40

W systemie iOS wszystkie aplikacje systemowe wyświetlane są tak, że zawsze na wierzchu widoczny jest pasek informacyjny (status bar). Jeżeli nie podoba Wam się takie rozwiązanie i chcielibyście, żeby natywne aplikacje wyświetlały się na pełnym ekranie, to skorzystajcie z Monocle.

Monocle zwiększa ekran aplikacji poprzez ukrycie paska informacyjnego. Aby było to możliwe, należy użyć spersonalizowanego wcześniej gestu Activatora. Domyślnie jest to potrząśnięcie. Przykładowo jeżeli na ekranie będzie aplikacja Mapy, App Store czy nawet będziesz przeglądał systemowe ustawienia, to po potrząśnięciu (lub wykonaniu innego gestu) iPhone'em ekran zostanie tak rozciągnięty w pionie, że z pola widzenia zniknie status bar.

[solr id="simblog-pl-59592" _url="http://simblog.pl/pelnoekranowe-wyswietlanie-systemowych-aplikacji-ios-a" _mphoto="monocle2-59592-151x168-p-14dfb82.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2340[/block]

Aby wyświetlić okno centrum powiadomień, wystarczy dwukrotnie wykonać gest zsunięcia z góry urządzenia, co najpierw spowoduje wyświetlenie małego suwaka, a potem ściągnięcie całego Centrum.

Obraz

Aplikacja Monocle jest dziełem popularnego dewelopera Ryana Petricha i pojawiła się w Cydii dzisiejszego ranka. Aby ją pobrać, należy najpierw dodać repozytorium: http://rpetri.ch/repo/. Oczywiście Monocle dostępna jest za darmo.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)