"Perfekcyjny smartfon" na każdą kieszeń będzie dostępny globalnie już wkrótce

"Perfekcyjny smartfon" na każdą kieszeń będzie dostępny globalnie już wkrótce

Primus - koncept Naveena Kumarasinghe
Primus - koncept Naveena Kumarasinghe
Źródło zdjęć: © plus.google.com
Miron Nurski
24.01.2014 09:33, aktualizacja: 24.01.2014 13:04

O smartfonie OnePlus One wciąż wiadomo niewiele, ale informacje krążące po sieci są bardzo zachęcające.

Przypomnę pokrótce, że OnePlus to firma, którą niedawno założył Pete Lau, czyli były wiceprezes chińskiego koncernu Oppo. Przekonywał nas wtedy, że topowe smartfony są za drogie, a producenci tańszych słuchawek idą na zbyt wiele kompromisów. Lau twierdzi, że uda mu się stworzyć "perfekcyjnego smartfona" w naprawdę niskiej cenie.

Przez ostatnie dni firma informowała, że OnePlus One (jej pierwszy smartfon) będzie miał najwyższej klasy komponenty nie tylko wewnątrz, ale też na zewnątrz, więc możemy liczyć na high-endową specyfikację i wysoką jakość wykonania (aluminium?). Wiadomo też, że kontrolę nad telefonem sprawować będzie CyanogenMod, czyli popularna modyfikacja Androida.

Najciekawsze są jednak ostatnie doniesienia. Wcześniej - z oczywistych względów - istniała spora obawa, że urządzenie będzie dostępne wyłącznie na rodzimym rynku producenta. Teraz jednak na Facebooku pojawiły się zapewnienia, że OnePlus One będzie dostępny globalnie już w drugim kwartale. Oczywiście nie ma co liczyć na to, że firma zdążyła się już dogadać z operatorami. Najpewniej sama zajmie się dystrybucją swoich smartfonów za pośrednictwem własnego sklepu internetowego. W taki sposób swoje produkty sprzedaje na przykład Oppo, które oferuje wysyłkę także do Polski. Możemy więc mieć nadzieję, że nie inaczej będzie w przypadku nadchodzącego modelu OnePlus One.

Trzeba przyznać, że ostatnie doniesienia brzmią bardzo obiecująco. Oppo słynie z produkcji bardzo dobrych jakościowo produktów, więc niewykluczone, że jej byłemu wiceprezesowi uda się wykorzystać swoje kontakty i stworzyć równie dobrego smartfona w obiecanej niskiej cenie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)