Czeka ją 40 lat odsiadki za... streamowanie gwałtu koleżanki poprzez Periscope

Czeka ją 40 lat odsiadki za... streamowanie gwałtu koleżanki poprzez Periscope

Dwóm osobom grozi do 40 lat więzienia za grałt, który transmitowany był na żywo w aplikacji Periscope
Dwóm osobom grozi do 40 lat więzienia za grałt, który transmitowany był na żywo w aplikacji Periscope
Źródło zdjęć: © youtube
Mateusz Żołyniak
14.04.2016 15:19, aktualizacja: 14.04.2016 17:19

To, co niektórym osobom siedzi w głowie, jest wręcz niepojęte. Na szczęście, tym razem wymiar sprawiedliwości nie spał.

"Fantazja" użytkowniczki aplikacji Periscope

Periscope to program do udostępniania rejestrowanego na żywo kamerką w smartfonie materiału wideo. Według twórców ma on umożliwić oglądanie i poznawanie świata oczami innych osób. Niektórzy rozumieją to dość opacznie. Obrońca PSG Serge Aurier przykładowo wykorzystał go do obrażania Laurenta Blanca i klubowych kolegów, gdy jedno ze spotkań musiał oglądać z poziomu trybun.

To jednak jeszcze nic w porównaniu do zastosowania, na które wpadła 18-letnia Marina Alexeevna Lonina. Nagrała ona bowiem gwałt, którego ofiarą padła... jej 17-letnia koleżanka. Obie dziewczyny w lutym wybrały się na imprezę, na której poznały 29-letniego Raymonda Boyda Gatesa. Mężczyzna dokonał później napaści na tle seksualnym na młodszą dziewczynę, a całe zdarzenie streamowała do sieci Lonina, która chciała, aby zobaczyli je jej znajomi.

Do 40 lat więzienia

Udostępnione poprzez Periscope zdarzenie oglądali użytkownicy śledzący 18-letnią dziewczynę. Na szczęście znalazła się wśród nich osoba, która powiadomiła o wszystkim policję. Ta postawiła Loninie i Gatesowi zarzuty dokonania uprowadzenia i gwałtu. Mężczyzna został dodatkowo oskarżony o napaść, a dziewczyna o stręczycielstwo (dzień wcześniej publikowała dodatkowo zdjęcia nagiej koleżanki). Obojgu grozi do 40 lat pozbawienia wolności.

Ciężko znaleźć określenie dla osoby, która zamiast pomóc koleżance nagrywa jej gwałt i udostępnia to znajomym za pomocą aplikacji mobilnej. Dobrze chociaż, że tym wypadku dzięki nagraniu udostępnionemu poprzez Periscope, winne osoby nie unikną raczej srogiej kary.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)