Periscope - aplikacja Twittera do transmisji wideo w czasie rzeczywistym

Periscope - aplikacja Twittera do transmisji wideo w czasie rzeczywistym

Periscope
Periscope
Źródło zdjęć: © Twitter
Kamil Zawiślak
27.03.2015 09:16, aktualizacja: 27.03.2015 10:58

Twitter wypuścił właśnie swoją aplikację do wideo transmisji w czasie rzeczywistym. Niektórzy z Was kojarzą może Meerkata, którego to konkurencją jest właśnie Periscope.

Periscope należy do aplikacji społecznościowych, Do logowania się będziemy używać konta twitterowego, ale Periscope ma być raczej samodzielny. Kto wie, może w przyszłości transmisje będą mogły pojawiać się w postach na Twitterze, podobnie jak wideo z Vine'a.

Periscope
Periscope© Twitter

Idea "peryskopu" jest bardzo prosta, użytkownik może w czasie rzeczywistym nadawać wideo do swoich obserwatorów. To, co odróżnia Periscope od Meerkata to funkcja replay. Obserwatorzy nie będą musieli od razu reagować na stream innego użytkownika, b0 nie zawsze jest to przecież możliwe. Możemy być zajęci, a w tym czasie ktoś z rodziny może nadawać film z pierwszych kroków naszego siostrzeńca. Dzięki funkcji replay nie musi nas to ominąć.

Periscope
Periscope© Twitter

Amerykanie kupili Periscope stosunkowo niedawno, bo w lutym tego roku za blisko 100 mln dolarów. Gwoli przypomnienia, to drugie ważne zakupy Twittera. W 2012 roku kupiony został Vine za 30 mln dolarów.

Kilka dni temu Instagram wydał swoją kolejną aplikację do robienia zdjęć - Layout, która podobnie jak Hyperlapse nie jest udostępniona na Androida. Aplikacja Twittera jest również przeznaczona tylko dla systemów iOS, a wersja dla zielonego robocika jest "w przygotowaniu".

Periscope możecie pobrać tutaj.

Źródło: Twitter via PhoneArena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)