Tchnij życie w ekran Windows Phone'a. Oto narzędzia, które Ci w tym pomogą

Tchnij życie w ekran Windows Phone'a. Oto narzędzia, które Ci w tym pomogą

#TileArt
#TileArt
Źródło zdjęć: © Microsoft Lumia
Konrad Błaszak
28.04.2015 10:24, aktualizacja: 28.04.2015 12:24

Microsoft pokazując kafelki w Windows Phonie 7 podszedł do wyglądu systemu z zupełnie innej strony niż konkurencja. Od tamtego czasu w kwestiach wizualnych zmieniło się sporo, a najnowsza wersja oznaczona numerem 8.1 daje nam bardzo dużo możliwości personalizacji ekranu głównego. Zwłaszcza w połączeniu ze stworzonymi do tego celu aplikacjami.

W standardzie Windows Phone pozwala pozwala nam na umieszczanie jednej, dwóch lub trzech kolumn kafelków, wybranie jednego spośród kilkudziesięciu motywów kolorystycznych i dwóch teł (czarne i białe) oraz zmianę tapety, która wtapiana jest w kafelki.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/8]

Na tym możliwości Windows Phone'a się oczywiście nie kończą. W Sklepie Windows Phone można znaleźć setki aplikacji, które zupełnie odmienią nasze telefony z kafelkami. Jedną z ciekawszych jest #TileArt.

Działanie aplikacji polega to na tym, że wykorzystując wbudowane obrazki lub nasze własne (najlepiej wykorzystujące przeźroczystość w formacie PNG) tworzymy z nich kafelki, które umieszczamy na ekranie głównym. Dzięki efektowi paralaksy (obrazki na kafelkach przewijają się w innym tempie niż tapeta) po dobraniu odpowiedniej tapety możemy osiągnąć bardzo ciekawe efekty. Przy odrobinie chęci możemy stworzyć np. motyw z naszymi ulubionymi superbohaterami.

#TileArt
#TileArt

Mnie w ciągu kilku chwil udało się zmienić ekran główny mojej Lumii na arenę z Dragon Balla oraz zawiesić Spider-Mana między wieżowcami. Jeśli ktoś poświęci temu więcej czasu i wykaże się kreatywnością, na pewno będzie w stanie stworzyć jeszcze ciekawsze obrazy. Jest to interesujące rozwiązanie, ale pewnym minusem jest to, że nie możemy modyfikować działania kafelków z obrazkiem, ponieważ zawsze będzie on przenosić nas do aplikacji #TileArt.

Jeśli wolicie skupić się na pojedynczych kafelkach, warto bliżej przyjrzeć się aplikacji Cool Tiles!, dzięki której możemy zaprojektować własne kafle. Możliwości personalizacji kafelków jest bardzo dużo. Możemy nie tylko ustalać kolor lub dowolne zdjęcie jako ich tło, ale również przypisać im konkretne działania, jak chociażby uruchamianie wybranej gry lub aplikacji czy zadzwonienie do znajomego.

Cool Tiles!
Cool Tiles!

Wersja płatna aplikacji, która kosztuje 13 złotych, likwiduje reklamy oraz otwiera dostęp do większej liczby aplikacji, do których można przypisać stworzone kafelki. W darmowym wariancie są wspierane tylko te najpopularniejsze.

Kolejna aplikacja jest dużo prostsza, ale wielu osobom na pewno przypadnie do gustu. Status Tiles to zestaw kafelków, dzięki którym jednym kliknięciem będziemy mogli włączyć lub wyłączyć podstawowe funkcje naszego urządzenia.

Status Tiles
Status Tiles

Co prawda w Windows Phonie 8.1 mamy już wysuwane od góry centrum powiadomień, gdzie również możemy ustawić takie skróty, ale dzięki tej aplikacji będzie to jeszcze łatwiejsze, ponieważ możemy je przypiąć do ekranu głównego.

Większość aplikacji i motywów pozwala nam modyfikować jedynie kwadratowe i prostokątne kafelki. W zupełnie innej strony podchodzi do tego Circle Tile Pack, dzięki której nasz ekran nabierze trochę obłych kształtów.

Circle Tile Pack
Circle Tile Pack

Jak możecie zobaczyć na powyższym zrzucie ekranu, aplikacja pozwala tworzyć własne kafelki, ale nie są one już kwadratowe, a owalne. Możemy oczywiście przypisywać im konkretne działania oraz zdefiniować kolor, przeźroczystość czy ich rozmiar.

Warto również rzucić okiem na portfolio tego dewelopera, ponieważ udostępnił on kilkanaście różnych aplikacji zmieniających ekran główny.

Ostatnią z aplikacji, które pomogą nam dostosować kafelki do naszych wymagań jest Tile Background.

Tile Background
Tile Background

Najpierw wybieramy tło, jakie będzie się znajdować na naszych kafelkach, a potem możemy je modyfikować za pomocą różnych filtrów. Do wyboru jest 6 darmowych rozwiązań oraz 3 płatne. Nie jest to bardzo rozbudowana aplikacja, ale dzięki zabawie z filtrami i odpowiednio dobranym obrazu można osiągnąć ciekawe efekty.

Jeśli te aplikacje przypadły Wam do gustu, śmiało możecie wrzucić zrzuty Waszych ekranów głównych do komentarzy pod tekstem. Chętnie zobaczę, czy udało Wam się pokonać moje kompozycje.

Materiał powstał we współpracy z firmą

412147411576488492
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)