Popularność phabletów rośnie w siłę dzięki Apple'owi

Popularność phabletów rośnie w siłę dzięki Apple'owi

Hadrian
Hadrian
Źródło zdjęć: © shutterstock.com
Konrad Błaszak
08.05.2015 08:57, aktualizacja: 08.05.2015 12:13

Popularność phabletów, czyli dużych smartfonów mających ekrany o przekątnej powyżej 5 cali, wystrzeliła w ostatnim czasie mocno w górę, co widać na przykładzie Stanów Zjednoczonych. Największa w tym zasługa iPhone'a 6 Plus.

Rozmiar ekranu wynoszący około 5,5-cala już nie przeraża jak kiedyś i doskonale to widać w badaniu Kantar World Panel dotyczącym rynku USA.

Według wspomnianych danych, z dostarczonych pierwszym kwartale tego roku w USA smartfonów aż 21% stanowią phablety. Jest to wynik znakomity jeśli zobaczymy, że w analogicznym okresie poprzedniego roku dużymi smartfonami było zainteresowanych jedynie 6% nabywców. Jak już wspominałem, zaprezentowanie iPhone'a 6 Plus skłoniło wiele osób do zmiany swojego smartfona na coś większego, ponieważ aż za 44% całej sprzedaży phabletów odpowiada właśnie ten model. Dla 43% nabywców iPhone 6 Plus oraz 47% kupujących phablety z Androidem to właśnie duży ekran był najważniejszym kryterium wyboru takiego urządzenia. Warto wspomnieć, że aż 18% wszystkich iPhone'ów to właśnie szóstki.

Ciekawie wyglądają statystyki dotyczące tego, ile procent użytkowników zdecydowało się zmienić system. 11,4% nowych użytkowników produktów Apple'a przyszło z Androida, ale w zeszłym roku wynik ten był lepszy o 3,2 punktu procentowego. Na zmianę w odwrotną stronę zdecydowało się jedynie 5,9% użytkowników (w pierwszym kwartale 2014 było to 9,8% osób). Nawet mimo takich ruchów Android zdobył aż 58,1% udziałów w sprzedaży w USA, a 38,5% należy do iOS.

Warto również rzucić okiem na zmiany systemów jakie zachodzą na naszym kontynencie. Wśród pięciu największych krajów Europy (Francja, Wielka Brytania, Włochy, Niemcy oraz Hiszpania) aż 32,4% nowych użytkowników iOS korzystało wcześniej z Androida. Dzięki temu system Apple'a zdobył ponad 20% sprzedanych we wspomnianych krajach smartfonów jest produkcji Apple'a. Co ciekawa głównym rynkiem zbytu nie są teraz Stany Zjednoczone, a Chiny gdzie iOS ma 26,1% udziałów w sprzedaży (wzrost z 17,9%).

Apple kiedyś nie wierzył w smartfony o ekranach większych niż 3,5-calowe, a teraz dzięki swoim dużym produktom pożera rynek. Fanom systemu iOS brakowało dużego smartfona i widać to doskonale po wynikach sprzedaży. Premiera kolejnych phabletów z nadgryzionym jabłkiem prawdopodobnie jeszcze umocni pozycję Apple'a na tym segmencie rynku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)