Używasz iPhone'a lub iPada? Możesz już robić 360-stopniowe panoramy à la Street View

Używasz iPhone'a lub iPada? Możesz już robić 360-stopniowe panoramy à la Street View

Używasz iPhone'a lub iPada? Możesz już robić 360-stopniowe panoramy à la Street View
Miron Nurski
20.08.2014 11:43, aktualizacja: 20.08.2014 13:43

Dobra wiadomość dla użytkowników urządzeń z iOS-em. Google udostępnił Wam właśnie aplikację pozwalającą na robienie 360-stopniowych panoram.

Funkcja Photo Sphere zadebiutowała w 2012 roku przy okazji premiery Androida 4.2 Jelly Bean. Początkowo (oficjalnie) mogli z niej korzystać wyłącznie użytkownicy Nexusa 4, ale kilka miesięcy temu w Sklepie Play wylądował Aparat Google, który wnosi wspomnianą funkcję na pokłady innych urządzeń z zielonym systemem. Teraz aplikacja Photo Sphere Camera ląduje w App Storze.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

O ile w przypadku Androida Photo Sphere jest tylko jedną z wielu dostępnych funkcji, o tyle na iOS-ie funkcjonalność aplikacji ogranicza się tylko do możliwości robienia, przeglądania i udostępniania panoram. Nie ma co jednak narzekać, bo funkcja jest fajna i Google tak na dobrą sprawę mógł jej nie udostępniać na konkurencyjne platformy w ogóle.

No właśnie, dlaczego gigant zdecydował się na taki krok, skoro funkcję Photo Sphere można przecież traktować jako atut Androida? Sekret tkwi zapewne w uspołecznościowieniu tej usługi. Od jakiegoś czasu Google pozwala użytkownikom udostępniać zdjęcia sferyczne na swoich Mapach, co pozwala mu budować bazę panoram z miejsc, do których jego samochody (i plecaki) jeszcze nie dotarły. Nietrudno się domyślić, że 800 milionów urządzeń z iOS-em pozwoli przyspieszyć ten proces.

Photo Sphere Camera mogą pobrać bezpłatnie użytkownicy iPhone'ów oraz iPadów pracujących pod kontrolą systemu iOS 7. Google informuje jednocześnie, że iPhone 4 nie jest wspierany.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)