Pięciu najlepszych producentów mobilnych gier

Pięciu najlepszych producentów mobilnych gier

Pięciu najlepszych producentów mobilnych gier
Paweł Wolniewicz
24.11.2009 10:07, aktualizacja: 24.11.2009 11:07

Gry dla komórek stanowią coraz większy rynek, na którym rywalizuje spora liczba graczy. Wśród nich wyróżnia się co najmniej kilka firm zarabiających na graczach korzystających z komórek naprawdę spore pieniądze. Poniżej zestawienie pięciu najlepszych deweloperów i dystrybutorów, których gry kojarzą się z wysoką jakością i dobrą zabawą!

W zestawieniu najlepszych deweloperów i dystrybutorów nie może zabraknąć firmy EA Mobile. Chociażby ze względu na serię gier sportowych spod znaku EA Sports. Jednak to nie one królują aktualnie w rankingu gier sprzedawanych przez producenta. EA Mobile ma bowiem na koncie szereg innych hitów, chociażby Need for Speed oraz The Sims. Firma opublikowała także sporo odświeżonych wersji nieśmiertelnych gier, takich jak Tetris lub Pacman.

Sporym atutem EA Mobile jest również brak sztampy ? co może wydawać się trudne dla dewelopera działającego na tak dużą skalę. Oprócz serii wydawniczych, takich jak wspomniane EA Sports, firma opracowała także oryginalne perełki, które przyciągnęły uwagę wielu graczy swoją świeżością i pomysłowością. Świetny przykład stanowi gra Spore Creatures, która jest następcą zbierającego świetne recenzje Spore Origins.

Nic dziwnego, że z takim dorobkiem EA Mobile uzyskało niedawno nagrodę Mobile Entertainment Award 2009 w kategorii Best Games Publisher.

Obraz

Bardzo sprawny deweloper, dla którego telefony stanowią priorytet. W jego dorobku nie ma tak rozpoznawalnych hitów, jak niektóre z produkcji EA Mobile, ale w zamian otrzymujemy szereg bardzo dobrych i wciągających produkcji. Gry takie jak Tower Bloxx oraz Mafia Wars wyrobiły sobie świetną markę. Decydując się na zakup z katalogu Digital Chocolate z reguły otrzymujemy produkty warte swojej ceny. Gry dewelopera są pomysłowe i świetnie przystosowane do specyfiki urządzeń mobilnych, nie stanowiąc jedynie mobilnej adaptacji oprogramowania rozrywkowego na inne platformy.

Digital Chocolate otrzymało nagrodę Mobile Entertainment Award 2009 w kategorii Best Games Developer.

Obraz

Dystrybutor znanych tytułów, takich jak Call of Duty oraz Age of Empires. Firma oferuje jednak także dziesiątki mniej popularnych, ale ambitnych gier. Możemy wybierać spośród gier akcji, sportowych, puzzli i wielu innych. Bardzo solidny producent.

Obraz

Gameloft wzbudza we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony francuskiemu producentowi należy się spory szacunek za ogromny sukces, jaki odniósł na mobilnym rynku. Nie można jednak zapominać, że przez pewien czas firma skupiała się w dużej mierze na tworzeniu gier promujących kinowe hity, będących często dość sztampowymi - lecz mimo to - dopracowanymi produkcjami.

Staranność i bogactwo opcji stanowi cechę wyróżniającą Gameloft. Ale z drugiej strony czy zastąpi to innowacyjność? Szczęśliwie dewelopera ratuje szereg autorskich pomysłów, w tym udana seria gier Brain Challenge.

Obraz

Produkty tego dewelopera są mniej imponujące niż te, które otrzymujemy od trzech firm wymienionych na początku. Firmę łączy najwięcej z opisanym wcześniej Gameloftem. THQ Wireless buduje bowiem swoją pozycję głównie dzięki grom promującym hity kinowe, a także dzięki współpracy z operatorami.

Fakt, daje się dzięki temu zbudować spore przedsiębiorstwo, będące jednym z liderów na rynku mobilnych rozrywki. A gry, które trafiają do nas ze stajni THQ Wireless, cieszą się sporą popularnością. Wystarczy wspomnieć jedynie niedawne StarWars. The Clone Wars, WALL-E, a także Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki. Byłoby jednak świetnie, gdyby THQ Wireless zaoferowało nam więcej autorskich pomysłów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)