Pierwsza karcianka o Pokemonach pojawiła się w App Store

Pierwsza karcianka o Pokemonach pojawiła się w App Store
Zbigniew Kowal

01.10.2014 16:07, aktual.: 01.10.2014 18:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gry karciane przeżywają prawdziwy renesans na urządzeniach mobilnych. Miłośnicy tego typu rozrywki mają w czym wybierać. Wystarczy wspomnieć chociażby o takich tytułach jak Hearthstone lub Order & Chaos Duels, aby wyznaczyć skalę jakości. Od kilkunastu godzin katalog karcianek bogatszy jest o kolejną perełkę. Panowie i Panie aplikacja Pokémon TCG Online pojawiła się na iPadach.

Karcianki to bardzo wdzięczny temat do realizacji na urządzeniach mobilnych. Niezbyt skomplikowane zasady oraz możliwość wyboru dowolnej tematyki czynią z gier karcianych łakomy kąsek dla developerów. Wiedzą o tym również we Wrocławiu, gdzie powstaje jeden z ciekawszych projektów z tej kategorii.

Obraz

Nowe tytuły musza jednak być gotowe do rywalizacji z uznanymi na rynku karciankami. W App Store pojawiła się bowiem bardzo popularna kolekcjonerska gra karciana oparta o świat Pokemonów. Co ważne, za aplikację odpowiedzialne jest studio The Pokemon Company a nie same Nintendo. Nie należ zatem spodziewać się wysypu gier o Pokemonach w najbliższym czasie.

Pokémon TCG Online pozwala wcielić się graczowi w rolę trenera Pokemonów, który rywalizuje (komputer lub gracz online) z innymi trenerami. W każdej turze możemy podnosić siłę ataku swojego Pokemona, dodając do niego karty energii lub zagrać specjalną kartą. Dzięki temu nasi podopieczni mogą wyewoluować nawet w silniejszą postać. Głównym celem jest oczywiście znokautowanie Pokemonów przeciwnika, poprzez ataki własnych stworków.

The Pokémon TCG Online Comes to iPad!

Jak nietrudno się domyśleć, aplikacja została opublikowana w modelu freemium. Oznacza to ni mniej ni więcej, że gra jest darmowa. Wewnątrz jednak znajdziecie sporo mikrotranskacji, pozwalających ulepszyć naszą talie kart z Pokemonami. Warto również dodać, że Pokémon TCG Online został opublikowany tylko na iPady, co jest zrozumiałym krokiem, zważywszy na ilość informacji wyświetlanych na ekranie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)