Pierwsza mobilna gra oparta na Warhammerze dostępna za darmo!

Pierwsza mobilna gra oparta na Warhammerze dostępna za darmo!11.04.2014 07:07
Pierwsza mobilna gra oparta na Warhammerze dostępna za darmo!
Zbigniew Kowal

Wnikliwy obserwator dostrzeże, że kilka ostatnich tygodni w App Store należało do gier w uniwersum Warhammera. Kilka nowych tytułów opartych na tym systemie bitewnym pojawiło się w sklepie Apple’a. Pierwszy z nich można teraz pobrać za darmo!

Games Workshop to angielska firma zajmująca się produkcją gier bitewnych. Ta znana wśród geeków ekipa stworzyła takie gry, jak Warhammer Fantasy Battle, Warhammer 40000 czy Lord of the Rings. Na grach mobilnych się nie zna, dlatego też prawa do przygotowania aplikacji na urządzenia mobilne odsprzedaje innym.

412079209692005286

Tak było z Warhammer 40K Storm of Vengeance studia Eutechnyx czy Warhammer Quest produkcji Rodeo Games. Wiadomo także, że inne studia developerskie pracują nad kolejnymi odsłonami gier w tym uniwersum. Warto zatem zerknąć na pierwszą produkcję tego typu, jaka pojawiła się na rynku gier mobilnych.

Warhammer Quest to gra planszowa osadzona w uniwersum Warhammera właśnie. Jakiś czas temu trafiła na urządzenia mobilne jako połączenie strategii turowej i gry RPG. Zapomnijcie jednak o wielkich armiach, które można poprowadzić do boju. Steruje się grupą herosów, którzy przeszukują ponure lochy, walczą z bestiami i odnajdują zagubione skarby.

412079209692201894

Eksploracja prowadzona jest w trybie rzeczywistym, jeśli jednak napotkamy grupę przeciwników, to wtedy przełączamy się na tryb turowy. Każda postać porusza się po wyznaczonych polach, wykonując określone ataki. W międzyczasie odwiedza się miasteczka, w których można zwerbować nowych bohaterów, kupić lepszy ekwipunek lub otrzymać błogosławieństwo.

W dniu premiery gra kosztowała 4,49 euro. Dla wielu fanów była to cena zaporowa. Teraz aplikacja jest dostępna za darmo w App Store, więc warto skorzystać z tej obniżki. Za pomocą mikropłatności można dokupić dodatkowych bohaterów i świat do eksploracji. Ale spokojnie, podstawowa wersja gry powinna wystarczyć na ponad 25 godzin grania.

Warhammer Quest : Trailer

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)