Pierwsza wpadka Apple'a w 2013 roku zaliczona. Gigant reklamuje funkcję, która przestała działać

Apple
Apple
Miron Nurski

02.01.2013 17:00, aktual.: 02.01.2013 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wraz z premierą iPhone'a 5 oraz systemu iOS 6 zaprezentowana została także funkcja Nie przeszkadzać. Pech chciał, że Apple zaczął ją reklamować dokładnie w dniu, w którym przestała działać.

Wraz z premierą iPhone'a 5 oraz systemu iOS 6 zaprezentowana została także funkcja Nie przeszkadzać. Pech chciał, że Apple zaczął ją reklamować dokładnie w dniu, w którym przestała działać.

Funkcja Nie przeszkadzać polega na wyciszeniu dźwięku wszystkich systemowych powiadomień, dzięki czemu po jej włączeniu snu nie zakłóci żadne przychodzące połączenie, SMS czy wiadomość z portalu społecznościowego. W wyniku nieznanego błędu w Nowy Rok funkcja skutecznie poradziła sobie także z dźwiękiem alarmu...

[solr id="komorkomania-pl-141194" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4755,jak-zrobic-mobilny-hit" _mphoto="nokia1-141194-248x168-0f6cf4c121.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3257[/block]

Tego typu problemy nie są w świecie Apple'a żadną nowością; o niedziałających budzikach iPhone'ów informowaliśmy już m.in. na początku roku 2011 oraz 2012. Teraz sytuacja jest o tyle zabawna, że 1 stycznia 2013 roku Apple ruszył z telewizyjną kampanią reklamową, która ma promować funkcję Nie przeszkadzać. Stało się to więc dokładnie w dniu, w którym funkcja przestała działać poprawnie.

Jak nietrudno się domyślić, drwiny i ironiczne komentarze rozchodzą się po Sieci błyskawicznie. Sytuacji oczywiście nie omieszkał skomentować na swoim blogu ogrodnik.january:

Temat niedziałających alarmów w iOS powtarza się regularnie od paru lat przy każdej zmianie czasu z zimowego na letni i na odwrót, a także w każdy noworoczny poranek. To już, można by rzec, specialite de la maison firmy Apple.

Trudno się z tym nie zgodzić. Oczywiście mniejsze lub większe wpadki zdarzają się nawet największym; dość wspomnieć o Google'u, który w kalendarzu Androida 4.2 zapomniał o grudniu. Niemniej jednak powtarzanie tego samego błędu dokładnie co 12 miesięcy jest karygodne. Czy naprawdę stworzenie działającego budzika wykracza poza granice myśli technologicznej z Cupertino?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)