Pierwsze poprawki w Mapach Apple'a w iOS 6

Statua Wolności w Mapach Apple'a - przed i po aktualizacji
Statua Wolności w Mapach Apple'a - przed i po aktualizacji
Kamil Bąkowski

06.10.2012 10:00, aktual.: 06.10.2012 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

CEO Apple, Tim Cook, powiedział niedawno, że Apple stara się ze wszystkich sił ulepszyć aplikację Mapy. Firma z Cupertino powoli naprawia największe błędy wyświetlane w mapach platformy iOS 6.

Rezygnacja z danych mapowych Google'a w najnowszej wersji platformy mobilnej Apple'a iOS 6 wywołała falę krytyki. W Internecie dyskutuje się, czy tak niedopracowany produkt zostałby wydany za życia Steve'a Jobsa. Większość osób twierdzi, że wina leży po stronie Apple'a, a szczególnie obecnego CEO. To właśnie Tim Cook bierze przecież odpowiedzialność za wszelkie działania, w tym za decyzję o zastąpieniu aplikacji Mapy Google wersją beta Map Apple rok wcześniej, niż wynikało to z umowy zawartej między firmami.

Tim Cook przyznał się do błędu. Przeprosił użytkowników urządzeń z platformą iOS oraz zapewnił, że firma dokłada wszelkich starań, aby poprawić aplikację mapową na iPhonie oraz iPadzie. Apple na swojej stronie głównej umieścił nawet krótką instrukcję, jak dodać skrót do wersji webowej Map Google'a oraz Map Nokii.

Niedawno pokazywałem, jak nieprecyzyjne bywają mapy Apple'a. Firma wzięła sobie do serca uwagi użytkowników i stopniowo eliminuje odkryte błędy. Poniżej kilka zrzutów ekranu pokazujących wprowadzone poprawki przez Apple'a, m.in. w widoku Flyover (nadal widać wiele niedoskonałości w widoku satelitarnym).

Kraków Planty w Mapach Apple'a - przed i po aktualizacji
Kraków Planty w Mapach Apple'a - przed i po aktualizacji
Most Brookliński w Mapach Apple'a - przed i po aktualizacji , fot. Appleinsider
Most Brookliński w Mapach Apple'a - przed i po aktualizacji , fot. Appleinsider
Krakowskie Błonia w Mapach Apple'a - przed i po aktualizacji
Krakowskie Błonia w Mapach Apple'a - przed i po aktualizacji

Jestem przekonany, że wraz z upływem czasu Mapy Apple'a staną się produktem znacznie bardziej dopracowanym. Pytanie, czy kiedykolwiek rozwiązanie Apple'a dogoni Mapy Google'a? Siedem lat przewagi firmy z Mountain View w tworzeniu aplikacji mapowej to przepaść. Myślę jednak, że Apple ma sporą bazę klientów (ponad 410 mln aktywowanych urządzeń z iOS-em), która niewątpliwie pomoże firmie w udoskonaleniu aplikacji mapowej. Pytanie, czy użytkownicy wcześniej nie dojdą do wniosku, że wolą korzystać z wersji webowej Map Google'a dla iOS-a (z widokiem Street View).

Źródło: Apple Insider

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)