Pierwsze telefony Microsoftu zaprezentowane! - Kin One i Kin Two [wideo]

Pierwsze telefony Microsoftu zaprezentowane! - Kin One i Kin Two [wideo]
Mateusz Żołyniak

13.04.2010 01:00, aktual.: 13.04.2010 03:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tak, jak wcześniej zapowiadaliśmy, Microsoft zaprezentował wczoraj swoje dwa pierwsze telefony komórkowe, które prezentują się bardzo intrygująco. Znane do tej pory pod roboczymi nazwami Pure i Turtle, modele na rynku pokażą się jako Kin One oraz Kin Two.

Tak, jak wcześniej zapowiadaliśmy, Microsoft zaprezentował wczoraj swoje dwa pierwsze telefony komórkowe, które prezentują się bardzo intrygująco. Znane do tej pory pod roboczymi nazwami Pure i Turtle, modele na rynku pokażą się jako Kin One oraz Kin Two.

Obie, wyprodukowane przez Sharpa, komórki giganta z Redmond są pierwszymi telefonami, opartymi na układzie NVIDIA Tegra, który gwarantuje niezwykłą szybkość działania. Modele skierowane są do osób uzależnionych od popularnych portali społecznościowych, jak Facebook, Twitter, MySpace czy Windows Live. Integrację i korzystanie z ulubionych serwisu ma ułatwić nowy interfejs Kin UI, który stworzono na potrzebny obu telefonów. Został złożony z kilku podstawowych komponentów - Kin Spot (ekran główny, podobny do tego z Windows Phone 7), Kin Loop (funkcja udostępniania znajomym treści multimedialnych), Kin Studio oraz Kin Camera (aparat fotograficzny), o których więcej napiszemy w naszym kolejnym wpisie.

Obraz
Obraz

Oczywiście, w telefonie nie zabraknie także: odtwarzacza Zune, który obsługuje muzykę, radio i pliki wideo, rozbudowanej wyszukiwarki Bing, przeglądarki ze wsparciem dla multitouch czy rozbudowanej aplikacji do obsługi wiadomości SMS/MMS.

Przejdźmy do samych telefonów, które na prezentacji okrzyknięto Windows Phone'ami, co może dziwić, gdyż posiadają one zamknięty system i nie przewiduje możliwości instalacji dodatkowego oprogramowania. Niemniej, nowe aplikacje i funkcje mogą pojawić się wraz z aktualizacjami dla urządzeń, które będą odbywały się za pomocą OTA (Over-the-Air).

Microsoft Kin One
Microsoft Kin One

Kin One to miniaturowy featurephone o charakterystycznym wyglądzie, który posiada pojemnościowy ekran QVGA oraz wysuwaną z dołu klawiaturę QWERTY. Na jego pokładzie nie zabrakło także: 3G, WiFi, Bluetooth, 4GB pamięci Flash oraz aparatu 5Mpix z autofokusem i flashem.

Microsoft Kin One
Microsoft Kin One

Kin Two to większa i bardziej zaawansowana wersja poprzednika. Oferuje on: większy, ekran pojemnościowy o rozdzielczości HVGA (320 x 480), większą klawiaturę QWERTY, która wysuwana jest z boku, 8GB wbudowanej pamięci, moduł 3G, WiFi, Bluetooth oraz aparat o matrycy 8Mpix z autofokusem i możliwością nagrywania wideo w rozdzielczości HD (720p). Ponadto, oba modele zostały wyposażone w lampę błyskową typu LumiLED, która jest 10-krotnie mocniejsza niż standardowa dioda.

Microsoft Kin Two
Microsoft Kin Two

Telefony Microsoftu już wkrótce mają pokazać się w ofercie sieci Verizon Wireless, a jesienią trafią także do Vodafone (będą dostępne w Hiszpanii, Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii). Niestety, na razie nie mamy żadnych informacji o ich cenie czy ewentualnej dostępności na innych rynkach.

Na koniec, dwa hands-ony z nowymi produktami giganta z Redmond:

Od siebie dodam, że modele, wbrew moim wcześniejszym obawom, prezentują się niezwykle interesująco i bardzo duża zasługa w tym rewelacyjnego i poniekąd rewolucyjnego Kin UI.

Źródło: engadget/unwiredview

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)