Pierwsze zdjęcie Nexusa Prime?

Pierwsze zdjęcie Nexusa Prime?

Samsung Nexus Prime (fot. GSM Arena)
Samsung Nexus Prime (fot. GSM Arena)
Kamil Homziak
04.10.2011 14:23, aktualizacja: 04.10.2011 16:23

Plotek o Nexusie Prime było już wiele. Mówiono o lepszym jakościowo ekranie albo przeciwnie - o takim niebudzącym wielkich emocji. Czy zdjęcie, które trafiło do redaktorów GSM Arena, rozwiewa wszystkie wątpliwości dotyczące nowego smartfona, będącego efektem współpracy Samsunga i Google'a?

Co prawda na fotografii nie widać całego telefonu, ale można wyczytać kilka istotnych danych. W oczy rzuca się przede wszystkim dziwna rozdzielczość: 1184 x 720. Nie oznacza to jednak, że Nexus Prime będzie miał ekran o takich proporcjach. To po prostu wymiary aktywnej części aplikacji, z pominięciem górnego paska powiadomień, oraz trzech przycisków dotykowych umieszczonych w dolnej części ekranu. Gęstość ekranu (ponad 320 pikseli na cal) wskazuje zatem na ekran o rozdzielczości 1280 x 720 i przekątnej 4,6". Skoro telefon produkuje Samsung, to ekran z pewnością będzie wykonany w technologii Super AMOLED.

Brak fizycznych przycisków poniżej ekranu sugeruje, że telefon pracuje pod kontrolą Androida w wersji Ice Cream Sandwich, który takich nie wymaga. Wciąż nic nie wiadomo na temat innych kluczowych podzespołów, zwłaszcza procesora. Najczęściej pojawiają się informacje o układzie z zegarem 1,5 GHz, jednak trudno określić producenta. Czy wszystko wyjaśni się już za tydzień, 11 października? Jak dobrze, że to już tak niedługo.

Źródło: GSM Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)