Pierwszego smartfona Intela zbuduje ZTE?

Pierwszego smartfona Intela zbuduje ZTE?

Intel
Intel
Paweł Żmuda
13.04.2011 10:35, aktualizacja: 13.04.2011 12:35

Według anonimowych informatorów zbliżonych do Intela firma szykuje się do poważnej współpracy z ZTE. Efektem porozumienia między producentami może być smartfon wykorzystujący zaprezentowany na targach MWC 2011 układ Medfield. Co wiadomo o wspólnym projekcie Intela i ZTE?

Informatorzy twierdzą, że sprzęt przygotowany przez Intela i ZTE zadebiutuje na rynku chińskim. Projekt owiany jest tajemnicą i nie wiadomo jeszcze, na którym systemie miałby pracować nowy smartfon. Jedno- i dwurdzeniowe układy Medfield wykonane są w architekturze x86 i mogą pracować w częstotliwości 1,86 GHz. Podczas prezentacji na targach MWC 2011 przedstawiciele Intela zapowiadali, że ich nowe układy są niezwykle energooszczędne.

Rynek z niecierpliwością wyczekuje pierwszego produktu sygnowanego przez Intela - uważa Doug Freedman z firmy analitycznej Gleacher & Co.

Miejmy nadzieję, że już wkrótce doczekamy się oficjalnego potwierdzenia lub zaprzeczenia informacji o smartfonie budowanym przez ZTE. Jak myślicie - na którym systemie może pracować komórka z Medfieldem na pokładzie?

Źródło: businessweek

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)