Pierwszy w historii antywirus dla systemu iOS wylądował w App Store

fot. iTunes Store
fot. iTunes Store
Krystian Bezdzietny

13.07.2011 12:00, aktual.: 13.07.2011 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wirusy, malware i zainfekowane aplikacje to popularny temat, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod lupę ostatnie zajścia w Android Markecie. Użytkownicy Apple iOS, na szczęście, jeszcze z takimi problemami się nie borykają, ale mimo wszystko dobrze byłoby mieć sytuację pod kontrolą. Z tego też powodu w App Store pojawił się pierwszy antywirus dla mobilnego systemu Apple'a.

Mając na uwadze, że jest on udostępniany użytkownikom oficjalną drogą, jego działania są dosyć ograniczone. Zadaniem VirusBarriera jest skanowanie takich elementów jak folder dropboxa czy załączniki w mailach w poszukiwaniu malware lub innych wirusów. Użytkownik przed otworzeniem zawartości maila może go odpowiednio przeskanować dzięki dodatkowej opcji udostępnianej przez VirusBarrier.

Minusem lub plusem, zależnie od użytkownika, aplikacji może być to, że nie działa ona w tle i nie skanuje na bieżąco plików, które są używane. Jest to typowa aplikacja z działaniem na życzenie - chcesz sprawdzić stan pliku, to go skanujesz.

Choć na razie nie ma potrzeby instalacji tego typu oprogramowania na urządzeniach iOS, to - jak powiadają - przezorny zawsze ubezpieczony. VirusBarrier dostępny jest w App Store za 2,99 dolara.

Źródło: Redmond Pie

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)