Pixel 4 z trybem fotografowania gwiazd. Wycieka reklama smartfonu Google'a

Pixel 4 z trybem fotografowania gwiazd. Wycieka reklama smartfonu Google'a

Pixel 4 z trybem fotografowania gwiazd. Wycieka reklama smartfonu Google'a
Miron Nurski
09.09.2019 16:21, aktualizacja: 09.09.2019 18:21

Producenci smartfonów coraz śmielej biorą się za astrofotografię. Do zabawy dołączyć ma zamiar Google ze swoim Pixelem 4.

Kilka miesięcy temu na rynek trafił Huawei P30 Pro, który ma specjalny tryb ułatwiający fotografowanie księżyca. Podobną funkcję w swoich smartfonach zaimplementowało m.in. Xiaomi.

Tymczasem Pixel 4 ma mieć specjalny tryb gwiezdny.

Pixel 4: wycieka reklama

Funkcja robienia zdjęć gwiazd została przyłapana na spocie promocyjnym, za którego wyciekiem stoi serwis Pro Android. Możecie go obejrzeć poniżej.

Z reklamy wynika, że funkcja będzie działała podobnie do Night Sight z wcześniejszych Pixeli czy trybów nocnych stosowanych przez innych producentów. Wystarczy przez kilka sekund trzymać telefon nieruchomo, by kadr został rozświetlony i odszumiony.

Kiedyś robiłem zdjęcia Drogi Mlecznej smartfonem i wiem, ile wysiłku to wymaga. Jeśli Pixel 4 pozwoli na uzyskanie dobrych rezultatów podczas fotografowania z ręki, być może będzie mowa o małym przełomie.

Wcześniejsze Pixele udowodniły, że Google ogarnia temat mobilnej fotografii jak mało kto, więc nie mogę się doczekać efektów.

Pixel 4: co jeszcze zdradza wideo promocyjne?

Spot potwierdza, że Pixel 4 będzie obsługiwany bezdotykowo za pomocą gestów Motion Sense. Firma chwali się także wbudowanym Asystentem Google, co jednak żadną sensacją nie jest.

Reklama jest także ostatecznym potwierdzeniem wyglądu Pixela 4. Duża ramka nad ekranem i kwadratowa wysepka z aparatami to już pewniaki.

Pixel 4 - wizualizacja wyglądu
Pixel 4 - wizualizacja wyglądu© twitter.com/OnLeaks / pricebaba.com

Data premiery Pixela 4 nie jest jeszcze znana. Bardzo prawdopodobne jednak, że smartfon - podobnie jak wcześniejsze generacje - zostanie pokazany w październiku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)