Pixel 5a bez największej wady poprzednika. Wycieka wygląd

Pixel 5a bez największej wady poprzednika. Wycieka wygląd

Pixel 5a ma być bardzo podobny do Pixela 5a 5G
Pixel 5a ma być bardzo podobny do Pixela 5a 5G
Miron Nurski
23.02.2021 13:16, aktualizacja: 23.02.2021 14:16

Pixel 5a może być jednym z najciekawszych smartfonów ze średniej półki.

Nieoceniony @OnLeaks dotarł do schematów przemysłowych Pixela 5a, na podstawie których powstały realistyczne wizualizacje.

Na wyglądzie nie ma co się przesadnie skupiać. Wyjąwszy minimalne różnice w wymiarach, Pixel 5a zapowiada się na wierną kopię Pixela 4a 5G. Na szczęście dotyczy to nie tylko wyglądu.

Pixel 5a ma dostać podwójny aparat

Wizualizacje potwierdzają, że nowy smartfon Google'a będzie miał na tylnym panelu dwa obiektywy. O ile Google nie zdecyduje się na zastosowanie zapchajdziury pokroju obiektywu makro, najpewniej będzie to optyka ultraszerokokątna.

Pixel 5a: wizualizacja na podstawie przecieków
Pixel 5a: wizualizacja na podstawie przecieków© app.voice.com/onleaks

Dotychczas podwójny aparat z dodatkowym obiektywem ultraszerokokątnym zarezerwowany był dla droższych modeli Pixel 4a 5G oraz Pixel 5. Najtańszy wariant 4a ma sensor pojedynczy, który co prawda zapewnia bardzo dobrą jakość zdjęć, ale brak szerszego kąta widzenia to spory minus. Taka optyka coraz częściej trafia przecież nawet do smartfonów za mniej niż 800 zł.

Przypomnijmy, że w Niemczech Pixela 4a wyceniono na 349 euro (ok. 1570 zł), a Pixela 4a 5G na 499 euro (ok. 2250 euro). Nadchodzącemu smartfonowi potencjalnie bliżej będzie do tego pierwszego.

Zanosi się więc na to, że Pixel 5a będzie miał czystego Androida z szybkimi aktualizacjami, 6,2-calowy ekran OLED i podwójny aparat zapewniający znakomitą jakość zdjęć, a to wszystko potencjalnie za równowartość mniej niż 1600 zł. Google może więc stworzyć jeden z najciekawszych smartfonów ze średniej półki.

Data premiery Pixela 5a nie jest jeszcze znana. Jego poprzednik pojawił się w sierpniu 2020, więc jeszcze trochę możemy poczekać.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)