Pixel 6 zapowiedziany. Google chwali się wyglądem i autorskim czipem Tensor

Pixel 6 zapowiedziany. Google chwali się wyglądem i autorskim czipem Tensor

Pixel 6 zapowiedziany. Google chwali się wyglądem i autorskim czipem Tensor
Miron Nurski
02.08.2021 16:50, aktualizacja: 06.03.2024 22:14

Google - najpewniej w reakcji na liczne przecieki - nie czeka do jesiennej premiery Pixela 6 i część szczegółów ujawnił już teraz. Oj, jest na co czekać.

Gwoli ścisłości: Google nie zdecydował się jeszcze na pełną prezentację Pixela 6 i ujawnienie kompletnej specyfikacji technicznej oraz listy nowych funkcji. Pokazał jednak wygląd oraz podzielił się kilkoma detalami.

Pixel 6 i 6 Pro: nowy wygląd i nowe aparaty

Nowe smartfony mają unikatowe wzornictwo. Google przekonuje, że użycie "większych czujników i obiektywów" sprawiło, że te "nie zmieściły się w tradycyjnym kwadracie". Zamiast tego zdecydowano się na charakterystyczny pasek rozciągnięty na całą szerokość obudowy.

Pixel 6 Pro wyróżnia się peryskopowym teleobiektywem z 4-krotnym przybliżeniem optycznym. Reszta aparatów ma być dokładnie taka sama w obu modelach.

Google ponownie gardzi modą na szklane konstrukcje. Obudowę Pixela 6 wykonano z aluminium o matowym wykończeniu. Oba warianty dostępne będą w 3 kolorach, które mają idealnie komponować się z interfejsem Material You Androida 12.

Obraz

Póki co Google nie zdradza, czy Pixel 6 i 6 Pro będą się różnić rozmiarami ekranów.

Pierwsze skrzypce w Pixelu 6 ma grać autorski czip Tensor

Dotychczas Google stosował Snapdragony Qualcomma, ale tym razem po raz pierwszy zdecydował się na opracowanie własnego układu. Jednostka - ukrywająca się dotychczas pod kodowymi oznaczeniami Whitechapel oraz GS101 - została nazwana Tensor.

Obraz

Czip ma być przede wszystkim zoptymalizowany pod kątem wykonywania zadań związanych ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. Pixel 6 ma dzięki temu nie tylko cechować się lepszą jakością zdjęć, ale i innymi usprawnieniami. Google zapowiada m.in. przełom w rozpoznawaniu i tłumaczeniu mowy w czasie rzeczywistym.

Tensor został zintegrowany z nowym rdzeniem zabezpieczającym Titan M2. Google twierdzi, że Pixel 6 będzie miał "najwięcej warstw zabezpieczeń sprzętowych" na rynku.

Premierę Pixela 6 oraz 6 Pro zaplanowano na jesień.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)