Pixele dostaną zestawy do samodzielnej naprawy. Jest umowa z iFixit

Pixele dostaną zestawy do samodzielnej naprawy. Jest umowa z iFixit

Google Pixel 5
Google Pixel 5
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Kowasz
09.04.2022 17:15, aktualizacja: 09.04.2022 19:15

Chcąc zapewnić swoim użytkownikom możliwość bezpiecznej i samodzielnej naprawy Pixeli, Google zdecydowało się na współpracę z iFixit. Ma ona ułatwić konsumentom dostęp do oryginalnych części oraz narzędzi potrzebnych do naprawy smartfonów.

Producent na swoim oficjalnym blogu poinformował, że dostęp do oryginalnych części zamiennych będzie możliwy jeszcze w tym roku. Z oferty będą mogli skorzystać mieszkańcy USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii i krajów Unii Europejskiej, w których Google sprzedaje swoje smartfony Pixel.

Zestaw części

Dostępne części zamienne do typowych napraw telefonów Pixel — takie jak baterie, zamienne wyświetlacze, aparaty i inne — będą dostępne pojedynczo lub w zestawach naprawczych iFixit. W tych ostatnich kupujący znajdą również odpowiednie narzędzia niezbędne do wymiany konkretnych komponentów, takie jak końcówki śrubokrętów czy spudgery.

Zdaniem Google, możliwość naprawy telefonu jest ważnym sposobem na przedłużenie jego żywotności i użyteczności. Dodatkowo, aby starsze urządzenia nadal były sprawne i działały dłużej, firma zobowiązuje się do co najmniej pięciu lat aktualizacji zabezpieczeń dla modeli Pixel 6 i Pixel 6 Pro. Przekazała także, że użytkownicy mogą liczyć na co najmniej pięć lat automatycznych aktualizacji zabezpieczeń dla urządzeń Nest.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)