Orange Klif to 3,5-calowy smartfon z FirefoxOS za mniej niż 150 złotych!

Strona głównaOrange Klif to 3,5-calowy smartfon z FirefoxOS za mniej niż 150 złotych!
01.03.2015 18:02
Orange Klif to 3,5-calowy smartfon z FirefoxOS za mniej niż 150 złotych!
Konrad Błaszak
Konrad Błaszak

Chyba nikomu nie trzeba mówić, że w wielu krajach na całym świecie mobilny internet nie jest tak powszechny jak u nas. Problemem są też smartfony, dlatego Alcatel razem z Orange chcą to zmienić pokazując nowy model Orange Klif.

Orange Klif to bardzo prosty smartfon, który został wyposażony w 3,5-calowy ekran o rozdzielczości 320 x 480 pikseli. Za moc odpowiada w nim dwurdzeniowy procesor MediaTek o taktowaniu 1.0 GHz oraz 256 MB pamięci operacyjnej RAM. Nie są to zbyt mocne parametry, ale wystarczą do pracy systemu FirefoxOS 2.0.

W tym smartfonie znajdziemy również 2-megapikselowy aparat główny, łączność 3G+, dual sim oraz 512 MB pamięci wbudowanej, którą możemy rozszerzyć za pomocą kart MicroSD. Za czas pracy odpowiada bateria o pojemności 1300 mAh, która starczy na 380 godzin w trybie czuwania (2G).

Jak już wspominałem smarfon ten przeznaczony jest na rynki rozwijające się jak Bliski Wschód, Afryka oraz Karaiby. Orange oraz Alcatel mają nadzieję, że dzięki temu urządzeniu miliony ludzi z tych regionów będą miały dostęp do internetu. Francuska firma chce sprzedawać swojego smartfona z pakietem danych (500 MB miesięcznie). Jego cena (razem z pakietem na pół roku) ma wynieść 40 dolarów, czyli niecałe 150 złotych.

Zastanawiające jest dla mnie czy Microsoft nie powinien stworzyć budżetowego urządzenia z systemem Windows Phone, ponieważ to wydawałaby mi się dużo ciekawsza propozycja niż FirefoxOS. Jednak trzeba przyznać, że idea jest bardzo dobra i możemy mieć tylko nadzieję, że takie telefony przyjmą się w mniej zamożnych regionach.

Źródło: informacja prasowa

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)