Płacisz 10 000 zł z góry i masz spokój z rachunkami na 25 lat. Pomysł operatora to (nie) żart

Płacisz 10 000 zł z góry i masz spokój z rachunkami na 25 lat. Pomysł operatora to (nie) żart

Płacisz 10 000 zł z góry i masz spokój z rachunkami na 25 lat. Pomysł operatora to (nie) żart
Miron Nurski
02.07.2021 12:44, aktualizacja: 02.07.2021 14:44

Takie rzeczy tylko w amerykańskim Mint Mobile.

Jeśli nie możesz się doczekać, aż twoja 2-letnia umowa z operatorem dobiegnie końca, wyobraź sobie, co bedą musieli czuć klienci, którzy uwiązali się kontraktem na ćwierć wieku.

Amerykański operator wprowadza 25-letni kontrakt

Za pomysłem stoi wirtualny operator Mint Mobile, którego współwłaścicielem jest aktor Ryan Raynolds, znany m.in. z roli Deadpoola. Jednorazowa opłata w wysokości 2500 dolarów (ok. 9600 zł) obejmuje:

  • nielimitowane rozmowy i SMS-y (w tym połączenia międzynarodowe z Meksykiem i Kanadą);
  • dostęp do sieci 5G na infrastrukturze T-Mobile;
  • 4 GB internetu miesięcznie.

Jeśli zawartość najniższego oferowanego przez Mint Mobile pakietu wzrośnie (a w ciągu 25 lat zapewne stanie się to wielokrotnie), oferta zostanie automatycznie zmieniona na atrakcyjniejszą.

Łączny koszt oferty przekłada się na średnio 8,33 dol. (ok. 32 zł) miesięcznie. Analogiczny plan w przypadku umowy krótkoterminowej wyceniony jest na 15 dol. (ok. 57 zł) miesięcznie. W teorii można więc zaoszczędzić niemal połowę, przy założeniu, że w ciągu 25 lat cena najtańszego abonamentu pozostanie niezmieniona.

Co jednak ważne - oferta miała charakter jednodniowy; można z niej było skorzystać jedynie 1 lipca.

Umowa z operatorem na 25 lat to trochę żart, trochę nie

Cała witryna promocyjna ma wyraźnie humorystyczny wydźwięk, a cała kampania jest ewidentnie bardziej nastawiona na rozgłos niż chęć faktycznego przyciągnięcia klientów. Przykładowo w sekcji FAQ odpowiedź na pytanie "Co się stanie po 25 latach?" to "Oprócz życia na Marsie? Nie jesteśmy pewni".

Obraz

Dodatkowo oferta została nazwana "planem Bobby'ego Bonilli" na cześć baseballisty, który w 2011 roku podpisał słynny kontrakt z drużyną New York Mets. W ramach 25-letniej umowy, każdego roku - dokładnie 1 lipca - na jego konto wpływać ma dokładnie 1,19 mln dol.

To wszystko nie zmienia jednak faktu, że oferta sama w sobie jest jak najbardziej prawdziwa i każdy zainteresowany mógł z niej skorzystać. Trzeba się było jednak spieszyć, bo - jak wspomniałem - była to oferta jednodniowa.

Chcielibyście zobaczyć podobne rozwiązanie w polskich sieciach?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)