Planowałeś zakupy w App Store? Decyduj się szybko, nadchodzi podwyżka!

Planowałeś zakupy w App Store? Decyduj się szybko, nadchodzi podwyżka!08.01.2015 16:47
Planowałeś zakupy w App Store? Decyduj się szybko, nadchodzi podwyżka!
Zbigniew Kowal

Okres świątecznych promocji już za nami. Większość graczy zakupiła ulubione tytuły po niższych cenach. Jeżeli jednak należysz do wąskiej grupy niezdecydowanych użytkowników, to powinieneś wziąć pod uwagę nadchodzące podwyżki. Gigant z Cupertino już niedługo podwyższy ceny aplikacji, są jednak kraje w których ceny spadną.

Podwyżki w App Store już kiedyś przerabialiśmy – wtedy ceny aplikacji wzrosły o 10 euro centów. Jak duży skok czeka nas tym razem? Tych informacji jeszcze Apple nie ujawniło. Zgodnie jednak z e-mailem wysłanym w środę przez ekipę z Cupertino do developerów, wyższe ceny pojawią się w sklepie do piątku.

Co ciekawe jednak, więcej za aplikacje nie będą płacić Amerykanie. Zmiana cen obejmie bowiem tylko państwa Unii Europejskiej, Kanadę oraz Norwegię. Apple zapowiedziało również zmianę w cenach w Rosji, związaną z drastycznym spadkiem wartości rubla. Jedynym krajem w którym ceny pójdą w dół jest Islandia.

Skąd wzięła się podwyżka w EU? Wzrost ceny spowodowany jest zmianą kursu walut oraz drobnymi korektami w podatku VAT. Jeżeli planowaliście zatem jakieś zakupy w sklepie Apple’a, to właśnie zadzwonił ostatni dzwonek. Już jutro będzie drożej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)