Plany HTC na 2012 rok: brak tańszych smartfonów, lepsze tablety

HTC logo | htc.com
HTC logo | htc.com
Bartosz Dul

08.11.2011 12:21, aktual.: 08.11.2011 13:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To był dobry rok dla HTC. Następny zapowiada się równie ciekawie - prawdopodobnie ujrzymy pierwsze czterordzeniowe smartfony, nowości z Ice Cream Sandwich, nowe technologie i bardziej innowacyjne tablety.

Wyższa jakość kosztem wyższej ceny

Produkty HTC wyróżniają się zwykle wysoką jakością wykonania. Często także specyfikacja sprzętowa urządzeń tajwańskiego producenta robi spore wrażenie, chociaż nigdy nie przodowały one w tej dziedzinie. Peter Chou stwierdził, że HTC wierzy w produkcję wyłącznie wysokiej jakości produktów. Będą one droższe, ale ludzie są skłonni zapłacić więcej i tym samym otrzymać urządzenia możliwie jak najlepiej wykonane.

Klienci są skłonni zapłacić więcej - to właśnie dlatego urośliśmy pięciokrotnie w tym roku w Chinach. To pokazuje, że klienci popierają naszą filozofię.

Peter Chou, HTC

Tablety i wojna patentowa

Peter Chou zapewnił, że firma wciąż ma oko na rynek tabletów. Wspomniał też, że HTC planuje w 2012 roku wyprodukować tablet. Jednak w związku z tym, że jest już pełno takich, które walczą o uwagę klienta, konieczne będzie stworzenie czegoś intrygującego. Czegoś, co będzie wyróżniać się, co nie będzie kolejnym produktem "ja też". Trzeba w końcu przyznać, że obecnie tablety z Androidem niewiele się od siebie różnią.

Chcielibyśmy przetestować rynek tabletów, spróbować czegoś i zobaczyć, czy uda nam się na nim utrzymać, a jednocześnie uchronić przed wyprodukowaniem produktu "ja też".

Peter Chou, HTC

HTC lakonicznie, ale jednak, ustosunkowało się także do wojenki patentowej, którą prowadzi Apple. Tajwański producent uważa, że nie zapowiada się na jej rychłe zakończenie, jednak sprawy idą w dobrą stronę i jest zadowolony z pracy, jaką wkłada w to HTC. Firma ma zamiar być na bieżąco i mieć "otwarty umysł" na kwestie patentowe. Brakuje jednak konkretnego planu.

Stara i nowa polityka HTC?

Pierwsze nowe urządzenia powinny zostać zaprezentowane już na na targach CES na początku przyszłego roku. Co ciekawe, w tym okresie tajwański producent planuje zaktualizować swoje najnowsze smartfony do Androida Ice Cream Sandwich. Zwykle najpierw pojawiały się nowe smartfony z nowym Androidem i Sense UI, a dopiero potem poprzednie urządzenia były aktualizowane. Według ostatnich zapewnień tym razem miałoby być odwrotnie. Czy jedną ze zmian będzie także znaczna poprawa polityki aktualizacji urządzeń HTC? Miejmy taką nadzieję.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)