Plastikowy HTC One M8 stanie do walki z Galaxy S5?

Plastikowy HTC One M8 stanie do walki z Galaxy S5?

Plastikowy HTC One M8 stanie do walki z Galaxy S5?
Mateusz Żołyniak
14.04.2014 08:57, aktualizacja: 14.04.2014 11:50

Ciekawe wieści napływają z Azji. HTC podobno planuje wprowadzenie plastikowego One m8.

Brzmi to nieprawdopodobnie. W końcu świetnej jakości obudowa, którą wykonano w 90% z metalu, jest znakiem rozpoznawczym nowego One m8 i HTC na prezentacji poświęciło jej wiele uwagi. Plastikowy wariant nowego flagowca może nie być jednak złym pomysłem.

Model ten od zwykłej wersji flagowca ma różnić się bowiem tylko wykonaniem. Będzie mieć tę samą specyfikację i funkcje, ale metal zostanie zastąpiony dobrym jakościowo tworzywem sztucznym. Przełoży się to na znaczne obniżenie ceny urządzenia. Źródła sugerują, że może ona wynosić nawet mniej niż 500 dol. One m8 wyceniany jest na około 850 dol. (2750 zł w Polsce), więc różnica będzie z pewnością odczuwalna.

Ta wersja ma podobno służyć do nawiązania walki z Samsungiem, którego Galaxy S5 w wielu azjatyckich krajach oferowany jest za mniej niż One m8 (szczególnie w ofertach tamtejszych operatorów). Plastikowa wersja flagowca ma przekonać tych, którym zależy głównie na niskiej cenie urządzenia.

Na razie nie wiadomo, kiedy można spodziewać się debiutu smartfona HTC. Może się okazać, że nie będzie on dostępny globalnie. Tajwańczycy ponoć przygotowują go głównie z myślą o wybranych rynkach azjatyckich.

Pomysł opracowania plastikowego One m8 do mnie nie przemawia i kłóci się z tym, co na prezentacji flagowca mówili przedstawiciele firmy. Kto wie, może będzie to jednak dobra idea. Wczorajsze doniesienia pokazują, że na walkę z Samsungiem HTC nie ma co liczyć, ale może Tajwańczykom uda się zdobyć kilku nowych klientów.

Źródło: G for Games

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)