Platforma z aplikacjami dla Windows Phone 7 z bliska

Platforma z aplikacjami dla Windows Phone 7 z bliska
Paweł Żmuda

16.03.2010 11:05, aktual.: 16.03.2010 12:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedną z najważniejszych kwestii poruszonych przez Microsoft na prezentacji MIX10 była platforma z aplikacjami dla systemu Windows Phone 7 Series. Sklep umożliwiać będzie zakup aplikacji za pośrednictwem karty kredytowej i rachunku telefonicznego. Microsoft postanowił rzucić wyzwanie pozostałym gigantom branży: firmom Google i Apple - dodając możliwość umieszczania w sklepie treści reklamowych. Co więcej, użytkownicy Windows Phone 7 Series przed zakupem aplikacji będą mogli pobrać jej wersje demo!

Developerzy będą mogli dostosować wersję trial do swoich potrzeb. Prawdopodobnie będą mogli wybrać, czy wersja demo skończy się na przykład po 30 dniach, czy 30 uruchomieniach programu. Do tej pory, podobnej możliwości nie zapewnia żaden sklep z aplikacjami dla komórkowych systemów operacyjnych.

Pomysł Microsoftu jest ciekawy zarówno z punktu widzenia programistów jak i użytkowników. Zwykle do dyspozycji oddaje się dwie wersje tej samej aplikacji - płatną i darmową, okrojoną z wielu użytecznych funkcji. Większość użytkowników pozostaje przy wersji "Lite". Tym razem ściągając demo dostaniemy pełny obraz działania programu. Po pierwsze demo (przynajmniej w założeniu), skłoni nas do kupna pełnej wersji, po drugie - będziemy mogli przetestować działanie aplikacji, których cena zawsze odstraszała od wszelkich prób.

Serwisowi engadget udało się nagrać krótką prezentację najnowszej platformy. Popatrzmy:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)